^
Apple Event 20 kwietnia 2021

Spring (over)loaded, czy to będzie super impra, czy wielka klapa? 

Jaromir Kopp

20 kwietnia 2021

Oczekiwania są ogromne. Oto najnowsza lista wg subiektywnie ocenianego prawdopodobieństwa:

  • iPad Pro, iPad mini, iPad + Apple Pencil 3
  • Podcasty+ (płatne)
  • AirTagi
  • Apple TV
  • iMac z M1X
  • Polska Siri
  • AirPods 3

Co Apple wyjmie z worka podczas Spring Loaded?

Pamiętajmy, że nie wszystko musi zostać zaanonsowane podczas samej konferencji, jeżeli zmiany będą np. kosmetyczne. Jednak Apple przyzwyczaił nas, że każdej nowości podczas konferencji poświęca przynajmniej dłuższą chwilę. Na taki zestaw nowości czasu może zabraknąć, zwłaszcza gdy pojawią się wstępy „ilościowo-jakościowe”.

iPady Pro z nowymi procesorami, kamerami i w przypadku 12,9″ ekranem są pewne. iPad mini w zasadzie też, jednak nie ma się co spodziewać wielkich zmian w wyglądzie. Zwykły iPad moim zdaniem nie wymaga odświeżenia, ale może A13 Apple skądś wygrzebie do niego.

Podcasts+, czyli w wersji płatnej też niemal pewne i Apple będzie się chciało tym pochwalić podczas konferencji.

AirTagi, już trochę zapomniane, może trochę nudne, ale pojawiły się kolejne akcesoria do nich, a Apple już otworzył swój system na obce lokalizatory i nie będzie problemów z praktykami monopolistycznymi.

Apple TV. To bardzo potrzebne odświeżenie. Są ślady nowości w kodach bet (120 Hz, nowy pilot). Potrzebne jest masowo dostępne urządzenie z Thread, bo to niebawem będzie standard w Smart Home, a HomePody mini nie są dostępne na całym świecie. Jak nie na konferencji, to może, choć notką prasową?

iMac z M1X. To obstawiałem raczej na WWDC i nadal traktuję ten termin, jako awaryjny. Jednak ostatnio sprawy trochę przyśpieszyły. Głupio będzie, jeżeli iPady Pro będą miały takie same procesory jak najszybsze komputery z M1.

Polska Siri. Mija pół roku, odkąd Apple zgromadził polskojęzyczny zespół, którego zadaniem jest sprawdzanie i korekta odpowiedzi Siri w naszym ojczystym języku. Już są raczej po szkoleniach, więc czas zagonić ich do roboty. Teraz nie mają co podsłuchiwać. Gdy Apple ogłosił podobny nabór pracowników szwedzko- i ruskojęzycznych, to Siri w tych językach pojawiła się po pół roku.

AirPods 3. Ich debiut obstawiam jako niezbyt pewny. Niby są podróbki, niby są zdjęcia, ale kilku analityków twierdzi, że ich czas będzie jesienią. 

Spring Loaded dziś od 19.00

Pamiętajcie, aby oglądać go z nami. Tu znajdziecie nasz komentarz na żywo podczas Spring Loaded.

A czy Wy macie jakieś własne dodatki do mojej listy? Co z niej skreślacie? 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy