^
zmiany w podcastach

Jutro Apple zaanonsuje płatne podcasty? [aktualizacja]

Jaromir Kopp

19 kwietnia 2021

Od dość dawna mówi się o tym, że prekursor podcastów, czyli Apple zaniedbał trochę sprawę „monetaryzacji” materiałów zamieszczanych przez podcasterów. Jutro ma się to zmienić. Wg kilku źródeł, podczas „Spring Loaded” Apple zaprezentuje płatne plany dla podcastów.

Właśnie Apple wstrzymał publikowanie nowych odcinków podcastów za pomocą PodcastsConnect. To pewny zwiastun nadchodzących zmian.

PodcastsConnect zmiany

Zmiany w aplikacji Podcasty i przecieki

Jak informuje Peter Kafka, jest niemal pewne, że  jutro podczas konferencji Apple ogłosi płatne plany dla podcastów. Oznacza to, że autorzy będą mogli pobierać opłaty za dostęp do treści. 

Nowości zapowiadać mają również zmiany w aplikacji Podcasty, która jest w betach obecnych systemów. Jedną z nich jest pojawienie się ikony konta użytkownika. Pozwala ona m.in. (w obecnie w betach) na szybki dostęp do zrealizowania kodu lub karty podarunkowej, czy danych płatności i zarządzania subskrypcjami.

Nowa aplikacjia Podcasty

Na razie nie wiadomo, czy pojawią się tylko plany abonamentowe, czy też Apple pozwoli oferować odcinki „na sztuki”. Może pod jakimiś warunkami, podcasty trafią też do abonamentu Apple Music, to jednak tylko takie moja nieśmiałe przemyślenia z marnymi, jak się obawiam, szansami na realizację. 

Tego ruchu oczekiwano od Apple od dawna. Inne firmy już wdrożyły takie oferty, jednak to Apple nadal jest największym centrum podcastów. Podcasterzy nie mieli do tej pory prostego sposobu na wyciąganie korzyść ze swojej pracy. Teraz część z nich uzyska środki i motywację, aby podnosić jakość i systematyczność swoich podcastów.

A co Wy o tym sądzicie? Czy skreślicie z listy wszystkie płatne podcasty, czy jednak któreś z nich będą miały u Was szansę nawet gdy ich autorzy zażądają opłat?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy