^
AirTags wg MacRymors

Oto wymiary i cena AirTagów! Tęskniliście? 

Jaromir Kopp

26 marca 2021

Dawno nie było żadnych rewelacji na temat opóźnionych o prawie dwa lata AirTagów. Dziś postaramy się nadrobić te zaległości. W najnowszych przeciekach pojawiły się dokładne rozmiary oraz cena AirTagów.

Tylko jeden wymiar AirTagów

Wbrew temu, co mówiło się wcześniej, AirTagi będą dostępne tylko w jednym rozmiarze. Będą to wypukłe krążki o średnicy 32 mm i grubości 6 mm. Tak przynajmniej twierdzi Mac Rumors powołując się na inne źródła.

Ich cena ma wynosić równe 39$, czyli jest szansa, że w Polsce nie przekroczą 150 zł. To wydaje się dość drogo, ale jeżeli technologie zastosowane w AirTag się potwierdzą, to trudno będzie znaleźć konkurencję o podobnej precyzji i pewności lokalizowania.

Ponieważ konkretne ślady AirTagów są już w betach iOS 14.5, należy się spodziewać, że Apple w końcu wprowadzi lokalizatory swojego pomysłu do sprzedaży. Powinno się to stać w przyszłym miesiącu wraz z premierą iPadów Pro i być może Apple TV. 

Premiery nowych produktów Apple w kwietniu nie było od bodaj 11 lat. Jednak bez wsparcia ze strony nowych systemów, część nowych produktów ukazać się nie może, a systemy są jeszcze w fazie beta i nie wiadomo, czy RC ukaże się przed świętami.

Warto pamiętać, że u różnych producentów pojawiły się już akcesoria dla AirTag. Są to różne paski, zawieszki i breloczki. Tylko samych urządzeń jeszcze brak.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. MDW

  150 zł to nie jest drogo. Ja kupowałem (niestety aż 3 sztuki) pseudo-lokalizatora notiOne po 99 zł. A spodziewam się, że rozwiązanie Apple będzie znacznie skuteczniejsze. Choćby już z tego powodu, że iPhonów kręci się po nieście znacznie więcej niż użytkowników aplikacji Yanosik. W dodatku większość z tych użytkowników i tak ma zablokowane używanie przez Yanosika Bluetootha cały czas. A Apple jakoś na pewno zrobi po swojemu to lokalizowanie. Mogą więcej na własnej platformie. 🙂

  • Jaromir Kopp

   Apple dał dostęp innym producentom do swojej „sieci lokalizacji” Już są słuchawki, ktore z tym działają – nie pamiętam jakiej firmy. Walizki też zapowiadają

  • Dawid

   Tylko użytkownicy nie muszą się na to godzić. Przynajmniej wiem, że tak jest w przypadku Samsunga, ale Apple myślę, że też tak ma?

   • Jaromir Kopp

    Wszystko masz w ustawieniach lokalizacji.

    • Maciej Nowakowski

     Myślę, że 199 zł, bo doliczyć trzeba nasz VAT. Tak jak przewidywałem. Cena spowoduje, że Ci co tak czekali na ten produkt ponarzekają i tyle z tego będzie 🙂

 2. dawid

  > „czy RC ukarze się przed świętami.”
  pls fix na 'ukaże’

  • Jaromir Kopp

   No patrz! Chyba chciałem ich pokarać

 3. pawlak

  Apple nie ma takich przeliczników, żeby sprzedawało coś w Polsce taniej niż w USA. Przelicznik z 39$ na 150 PLN nierealny.