^
Domniemany brelok do AirTags

Pierwsze akcesoria dla AirTags „wyciekły”?

Jaromir Kopp

10 listopada 2020

Wcześniejsze informacje i to pochodzące z całkiem pewnego źródła, bo z patentów Apple, sugerowały, że firma planuje spory pakiet akcesoriów do swojego lokalizatora AirTag. Nie tylko sprawią one, że AirTag będzie wygodniejszy w użyciu, ale dodatkowo mogą zwiększyć ilość jego zastosowań.

Brelok do kluczy specjalnie dla AirTag

Zdjęcie takiego breloka ze znamiennym napisem „Designed by Apple in California…” pojawiło się na profilu Fudge. Odpowiada ono rysunkowi na jednym z patentów Apple dotyczących lokalizatora.

Brelok do AirTags na patencie

Na patencie przedstawiony jest brelok z kółkiem do kluczy, który wyposażony jest w „sakiewkę” z kieszonką na małe okrągłe urządzenie. Wg patentu lokalizator można wkładać i wyjmować, zależnie od potrzeb, a funkcję zatrzasku pełnią prawdopodobnie dwa magnesy.

Niestety nawet Fudge przypomina, że takie proste przedmioty można dość łatwo w Chinach wyprodukować i wcale nie musi to być oryginał robiony dla Apple.

Jednak wiele wskazuje na to, że jeszcze dziś po ponad roku oczekiwań, zobaczymy lokalizator AirTag od Apple. Poza technologią Bluetooth ma on wspierać również UWB i będzie współpracował dodatkowo z układami U1, które znajdują się w coraz większej ilości urządzeń Apple. Jako ciekawostkę dodam, że na jednym z patentów Apple pokazano pasek dla Apple Watch z miejscem na lokalizator.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Dawid

    To jest spoko gdy faktycznie zgubisz, ale jeżeli ktoś Ci ukradnie, to AirTaga wyjmie i wypierniczy.