^
Emma, czyli Siri po polsku

Brak polskiej Siri? Nie szkodzi! Szybsza Emma zadziała nawet na Apple Watch!

Jaromir Kopp

16 listopada 2020

Przewidywania autora Emmy, że na polską (i czeską) Siri możemy liczyć najwcześniej w marcu, chyba się potwierdzają. Jednak do tego czasu będziemy mogli używać znacznie szybszej i lepszej Emmy i to również na Apple Watch!

Znacznie szybsza Emma również na Apple Watch

Zmiany wprowadzone w iOS 14 spowodowały, że większość funkcji w Emmie, czyli asystentowi głosowemu napisanemu w Skrótach, zaczęła działać bardzo wolno. Emma stała się praktycznie nieużywalna. Jednak David Beck nie zraził się i znalazł sposób, aby Emma stała się znacznie szybsza i to w porównaniu do wersji na iOS 13. Różnica jest ogromna.

To nie koniec dobrych wiadomości. Emma w nowej szybszej wersji będzie działać w wygodny sposób również na Apple Watch! Nie wszystkie funkcje będą dostępne, ale te najczęściej używane tak.

Wg autora, nowa wersja Hello Emma (również na Apple Watch) powinna pojawić się za około 4 tygodnie.

Emma: konkretna namiastka polskiej Siri

Więcej o projekcie Hello Emma dowiecie się z artykułów:

Hello Emma! Poznajcie „polską Siri” zrobioną przez Czecha 

Hello David, czyli wywiad z autorem Emmy 

Hello Emma, film: Jak Czech nauczył iPhone’a języka polskiego 

Siri po polsku? Tak, to możliwe już za chwilę i to bez pomocy Apple! 

Notacja polska, czyli dlaczego nigdy nie będziemy mieć Siri po polsku 

Jeżeli jednak wolisz czekać na polską Siri, to przeczytaj:

Polska Siri nadchodzi! Kolejna oferta pracy u Apple 

Czy powinniśmy zapomnieć o polskiej Siri? Apple się poddał? 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Harnaś

  Szczerze nie wierzę już w to, że powstanie siri po polsku, jednak instalacja emmy wydała mi się zbyt uciążliwa i czasochłonna. Jednak jak wyjdzie ta szybka wersja to chętnie wypróbuję.

 2. pawciu

  Emma to wspaniała inicjatywa, ale to jest nieużywalne. Irytowało mnie, że nie rozpoznawała osób do których chciałem dzwonić, to jest taka proteza, że można sobie przetestować i dalej czekać na polską siri.
  Dużo lepie korzysta się z angielskiej Siri niż z Emmy. Jedyna wada, że nie można wysyłać wiadomości, bo nie rozumie polskiej treści.

  • Jaromir Kopp

   Bo instrukcji nie doczytałeś. Wszystko było pięknie opisane co robić w razie takich problemów.

   • Harnaś

    Jest jakiś poradnik dla Emmy? Bo chyba jednak się skuszę i wypróbuję

 3. Aba

  Nawet instalacja tego to jest jakiś horror, do przejścia dla kogoś kto ma dużo czasu i samozaparcia. To nie Google Asystent gdzie po prostu się to instaluje.