^
Hello Emma jak Czech nauczył‚ iPhone języka polskiego

Hello Emma, film: Jak Czech nauczył iPhone’a języka polskiego

Jaromir Kopp

4 sierpnia 2020

Jesteśmy już po WWDC20, a polskiej ani czeskiej Siri jak nie było, tak nie ma. Dlatego warto przypomnieć nasz słowiański sposób na Siri, czyli projekt Hello Emma „Siri po polsku, czesku, słowacku, węgiersku…”.

Hello Emma, czyli Skróty zamiast Siri

Dzięki Waszej pomocy David Beck zdołał zrobić polską wersję Hello Emma. W tłumaczenie Skrótów i instrukcji zaangażowało się ponad 10 osób. Jednak najwięcej pracy w polską wersję musiał włożyć David, choćby podczas rozwiązywania problemów ze specyficznymi akcjami w Skrótach.

Teraz David zdradził, w jaki sposób praca mogła postępować tak szybko. Trwało to od ogłoszenia „naboru” na pomocników, po pierwszą publiczną wersję beta, tylko dwa tygodnie. Sekret Dawida wyjaśnia film.

Jak widać sposób, był wyjątkowo prosty, ale skuteczny. Niestety wymagał zaangażowanie drugiego iPhone’a w roli testera. Znacznie szybciej można, było korygować teksty niż instalować kolejną wersję skrótu, sprawdzać, przysłać uwagi, czekać na poprawki. Dzięki tej metodzie David mógł pracować znacznie efektywniej.

Wszystko o projekcie Hello Emma znajdziecie na naszych stronach. We wcześniejszych są linki do zestawu skrótów i instrukcji instalacji oraz używania. Hello Emma!

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy