Apple Pay w Polsce odniosło ogromny sukces. Ta długo wyczekiwana usługa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród klientów banków mających urządzenia Apple. Widać, że ten sukces powoduje zainteresowanie nowymi metodami płatności w u decydentów w kolejnych bankach. Choć proporcjonalnie użytkowników iPhone’ów jest znacznie mniej niż Androfonów, to Apple Pay rządzi w płatnościach mobilnych bez dwóch zdań.
Obecnie Apple Pay jest dostępne dla klientów: Alior, BGŻ BNP Paribas, Getin, mBank, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbank, Santander, T-Mobile Usługi Bankowe, PKO i Inteligo. Dodatkowo ING Bank Śląski oficjalnie już zapowiedział wdrożenie usługi, ale bez podania konkretnego terminu.
Również Credit Agricole chce dołączyć do tej grupy i wg rzecznika cytowanego przez cashless.pl prace są bardzo zaawansowane. Niemal jednocześnie zostaną wdrożone płatności Apple i Google. Nie wiadomo, czy stanie się to jeszcze przed gorączką świątecznych zakupów, czy na początku roku 2019.
Z nieoficjalnych informacji podawanych przez cashless.pl, bank Millennium też chce wdrożyć Apple Pay i ponoć nad tym intensywnie pracuje, ale informacje są objęte tajemnicą.
Start Apple Pay w PKO BP był dość burzliwy. Chętni na kilka godzin „zatkali” system wysyłający kody SMS potrzebne do podłączenia kart tego banku do Apple Pay. Jednak pomimo tych początkowych trudności, już po 2 dniach swoje karty dodało do Apple Pay 10% klientów banku używających aplikacji mobilnej, czyli 30 000 osób (lub kart). To są dane na dzień 4 października.
Raiffeisen Polbank podał, że ma już ponad 15 tysięcy klientów korzystających z mobilnych płatności zbliżeniowych. Apple Pay jest znacznie bardziej popularny do największego konkurenta, czyli Google Pay. 10,7 tys. to wynik Apple, podczas gdy z Google Pay jedyne 4,4 tys.
BGŻ BNP Paribas nie podał danych liczbowych, a procentowe. Wynika z nich, że na koniec września 2018 r. użytkownicy Apple Pay stanowili już 51% wszystkich klientów banku korzystających ze zbliżeniowych płatności mobilnych. Dodatkowo w tym banku użytkowników Apple Pay przybywa szybciej niż Google. We wrześniu był to wzrost o 28%, kontra 14% Google. Ci pierwsi również częściej dokonują płatności i na większe kwoty.
Jednak największy sukces Apple Pay odniosło w mBanku. W nim to w ciągu 10 dni od debiutu ilość kart podpiętych do Apple Pay przekroczyła 100 000.
Obecnie dla większości z nas, którzy mają to szczęście, że ich bank już zaimplementował Apple Pay, płacenie zegarkiem lub iPhone’em to codzienność. Ciekawe czy doczekamy się momentu, gdy Siri przestanie budzić w nas emocje i to nie z powodu, że całkowicie porzucimy już z nadzieję na jej uruchomienie w polskiej wersji.
Wszystkiego o Apple Pay dowiesz się z lipcowego wydania Mój Mac Magazynu!
Jak dodawać karty do Apple Pay, na jakich urządzeniach działa usługa.
Źródło: cashless.pl
Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…
Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…
Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…
Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…
Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…
Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.