^

Apple Pay w eBay już niebawem. Ekspansja płatności Apple

Jaromir Kopp

24 lipca 2018

Wygląda na to, że zostaliśmy członkami elitarnego kluby „Apple Pay” w odpowiednim momencie. Usługa odniosła u nas wielki sukces, a teraz podbija kolejnych globalnych potentatów. Wygląda na to, że Apple Pay w eBay użyjemy już niebawem.

Koniec monopolu PayPal

Obecnie PayPal jest główną metodą płatności w tym największym internetowym serwisie aukcyjnym i platformie sprzedaży. Jednak w 2015 roku PayPal stał się samodzielną firmą, a niedawno zarząd eBay ogłosił, że pomału będzie rezygnował monopolu PayPal.
Przypomnę, że jednym z założycieli PayPal był Elon Musk. Wraz ze wspólnikami sprzedał w 2002 roku system płatności właśnie eBayowi za półtora miliarda dolarów.

Apple Pay i oszczędności

Steve Fisher, wiceprezes ds. płatności w serwisie eBay, oznajmił w oświadczeniu:

Apple Pay jest jedną z najbardziej wszechstronnych form płatności i zapewnia użytkownikom łatwy, szybki i bezpieczny sposób płacenia. Oferowanie Apple Pay jako formy płatności w serwisie eBay to pierwszy krok do zapewnienia większego wyboru i elastyczności opcji płatności dla naszych dziesiątek milionów klientów.

Wdrożenie płatności Apple w serwisie eBay jest planowane na jesień tego roku. Może to przynieść zauważalne korzyści również dla sprzedających bowiem prowizje pobierane przez Apple Pay, są niższe niż pobierane przez PayPal. Jeżeli eBay nie będzie chciał dodatkowo na tym zarobić, sprzedawcy odczują ulgę, przynajmniej gdy ich klientami będą Apple Userzy.
W Polsce platformy obsługujące płatności również nie zamierzają lekceważyć Apple Pay. Allegro zapowiedział dostępność tego systemu już niebawem, a najwięksi operatorzy pracują nad wdrożeniem. Jako pierwszy integrator płatności działający w Polsce, Apple Pay wdrożył już serwis PayLane.
Więcej o Apple Pay przeczytacie w wakacyjnym wydaniu Mój Mac Magazynu.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy