Debiut Apple Pay zaskoczył wszystkich. W ciągu 10 dni do usługi dodano szacunkowo 200 tysięcy kart. To 2/3 liczby użytkowników Google Pay, ale po półtora roku. Nazwać to sukcesem to zbyt mało. Teraz czas na płatności w Internecie. Czy Allegro i Apple Pay się polubią?

Muszą… takich liczb się nie ignoruje

Jak poinformował w rozmowie z Cashless.pl rzecznik prasowy Allegro, Paweł Klimiuk, tak ogromny sukces zaskoczył firmę i może oznaczać tylko jedno, że Allegro wprowadzi te płatności w swoim serwisie. Niestety rzecznik Allegro nie zdradził konkretnych terminów. Wiemy tylko, że Allegro chce udostępnić płatności Apple Pay w ciągu najbliższych miesięcy. Można się domyślać, że równolegle z udostępnieniem płatności Apple na stornie, pojawią się one w aplikacji Allegro.

Nie tylko wygoda

Przypomnijmy, że Apple Pay to nie tylko wygoda. Nie musimy wpisywać lub wklejać danych karty, czy przeklikiwać się przez różne strony oferujące płatności i przekierowania do banków oraz podawać kodów jednorazowych. To przede wszystkim bezpieczeństwo.

Tak jak opisywaliśmy to w art. o Apple Pay, płatności na stronach WWW i w aplikacjach można dokonywać na iPhone i iPadach zgodnych z Apple Pay oraz na komputerach z Touch ID lub innych niezbyt starych, gdy są one sparowane z jakimś zgodnym z Apple Pay urządzeniem (nawet zegarkiem) i jest na nim włączona możliwość potwierdzania płatności z komputera.

Tu znajdziecie listę urządzeń zgodnych z Apple Pay, a tu dowiecie się jak dodawać karty do Apple Pay i jak płacić.

Może Cię zainteresować: