^

Allegro i Apple Pay, sukces usługi przełoży się na płatności w Internecie?

Jaromir Kopp

5 lipca 2018

Debiut Apple Pay zaskoczył wszystkich. W ciągu 10 dni do usługi dodano szacunkowo 200 tysięcy kart. To 2/3 liczby użytkowników Google Pay, ale po półtora roku. Nazwać to sukcesem to zbyt mało. Teraz czas na płatności w Internecie. Czy Allegro i Apple Pay się polubią?

Muszą… takich liczb się nie ignoruje

Jak poinformował w rozmowie z Cashless.pl rzecznik prasowy Allegro, Paweł Klimiuk, tak ogromny sukces zaskoczył firmę i może oznaczać tylko jedno, że Allegro wprowadzi te płatności w swoim serwisie. Niestety rzecznik Allegro nie zdradził konkretnych terminów. Wiemy tylko, że Allegro chce udostępnić płatności Apple Pay w ciągu najbliższych miesięcy. Można się domyślać, że równolegle z udostępnieniem płatności Apple na stornie, pojawią się one w aplikacji Allegro.

Nie tylko wygoda

Przypomnijmy, że Apple Pay to nie tylko wygoda. Nie musimy wpisywać lub wklejać danych karty, czy przeklikiwać się przez różne strony oferujące płatności i przekierowania do banków oraz podawać kodów jednorazowych. To przede wszystkim bezpieczeństwo.
Tak jak opisywaliśmy to w art. o Apple Pay, płatności na stronach WWW i w aplikacjach można dokonywać na iPhone i iPadach zgodnych z Apple Pay oraz na komputerach z Touch ID lub innych niezbyt starych, gdy są one sparowane z jakimś zgodnym z Apple Pay urządzeniem (nawet zegarkiem) i jest na nim włączona możliwość potwierdzania płatności z komputera.
Tu znajdziecie listę urządzeń zgodnych z Apple Pay, a tu dowiecie się jak dodawać karty do Apple Pay i jak płacić.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. bbb

    Fajnie. Allegro ma już bardzo wygodne metody płatności kartami. Dodaje się kartę jednorazowo i w trakcie płatności wystarczy potwierdzić, że chce się ją użyć. Nie ma żadnych przekierowań, wpisywania numeru, czy innych kombinacji. Najprostsza metoda płatności w internecie, z jaką się spotkałem.

  2. Piotrek

    bo nie używałeś Apple Pay w sieci. W takim np. Kickstarter wciskasz Apple Pay, odcisk palca i już. Szybkość z jaką pobierasz aplikację na iPhona z App Store 🙂