^

Samsung przesadził… porównuje flagowca z „zabytkiem”

Jaromir Kopp

18 maja 2018

Wczoraj w serwisie YouTube pojawiła się nowa reklama „Samsung Galaxy: Moving On”. Już któryś raz ten koreański producent androfonów usiłuje porównywać się do iPhone. Tym razem jednak Samsung przesadził.

Pamiętacie reklamę z bateriami?

Przedstawia ona „uwiązanych” użytkowników iPhone’ów, uwiązanych do gniazdek elektrycznych kablami ładowarek. Przez jakiś czas było w tym trochę prawdy, jednak ostatnio Samsung nie powinien już żartować z baterii w iPhone, bo ich produkty działają krócej.
Być może Samsung, już stara sobie powetować straty, jakie mogą być zasądzone na rzecz Apple. Batalia sądowa trwająca wiele lat, a dotycząca skopiowania wyglądu i interfejsu iPhone’a zbliża się ku końcowi. Apple żąda miliarda dolarów, Samsung chce zapłacić kilkadziesiąt milionów. Odszkodowanie ustali sąd.

Samsung Galaxy S9 szybszy od iPhone’a 6? Możliwe…

Na filmie widzimy sympatyczną panią, która cięgle się spieszy, ale jej iPhone 6 za nią nie nadąża. Zbyt długo ładuje kod QR, nie uruchamia na czas aplikacji do zamawiania taksówek. Ot „typowe” życie posiadacza iPhone z… uwaga… uszkodzoną baterią, o czym się dowiadujemy pod koniec filmu. Oczywiście Samsung nie poinformował, że można mu przywrócić sprawność za jedyne 30$.
Osoby o dobrym wzroku, mające przyzwoite połączenie z Internetem, mogą dostrzec wyświetlany przez chwilę na początku reklamy komunikat informujący, że pokazywany jest iPhone 6 z iOS 11.2. Miło, że Samsung o tym uprzedził.

Zestawmy fakty

Po jednej stronie nowy model Samsunga z prawdopodobnie sprawną baterią, kosztujący około 3 600 zł. Po drugiej 3 i pół letni, niebędący już w ofercie Apple model z uszkodzoną baterią. Obecna cena nowego iPhone 6 w APR Cortland to 1600 zł (co prawda 32 GB, a nie 64 jak w Samsung).
To tak jakbym podczas maratonu kolarskiego ścigał się na mojej wyczynowej damce z 70-latkami jadącymi na „Ukrainach”. Puchar murowany! Grunt to pokazać się na odpowiednim tle.

O czym Samsung zapomniał?

Już wspominałem, że o taniej wymienia baterii. Zapomniał też, że iOS 11.2 nie zawiera funkcji wyłączenia ograniczeń wydajności i jest już od dawna niepodpisywany i niezalecany przez Apple.
Jednak większej amnezji doznał, nie wspominając, że iPhone 6 choć ma 3,5 roku, to nadal jest wspierany i tak będzie przynajmniej przez kolejny rok. Samsungi nawet „flagowe” tracą wsparcie zazwyczaj po 3 latach. Co gorsza, nie mają wtedy dostępu do aktualizacji bezpieczeństwa, stając się bezużytecznymi dla świadomego użytkownika.
Samsung bardzo boi się iPhone X!
A! Jest jedna rzecz, która w reklamie mi się spodobała. Uśmiech zastąpił na chwilę irytację, gdy zobaczyłem na ekranie ojca z synem pod parasolem. Obaj mieli fryzury kojarzące się zależnie od obycia technologicznego z iPhone X lub diabłem wcielonym. Czy Samsung aż tak obawia się iPhone’a X, że postrzega go na podobieństwo diabła?
Oceńcie sami reklamę Samsunga. Proszę odstawić płyny (chybna, że oglądacie na iPhone 7 i nowszych).

 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Asad

  Moze to Ty przesadzasz. Pomyślałeś że może nie porównują się do starego iPhona, tylko celują we właścicieli starszych telefonów i namawiają do przesiadki. To potencjalni nowi klienci którzy rozglądają się za nowoczesnym telefonem który nie kosztuje 1000 dolarów.

 2. Anna

  Wow… Ale bije od autora hejtem wszystkiego, co nie Applowskie.

 3. Kinimod

  @Asad, @Anna , od nikogo tu nie bije hejtem… ta reklama to po prostu bzdura. Osobiście, nie sądzę żeby świadomy użytkownik (nawet iPhone 6) pobiegł po tej reklamie po telefon Galaxy.
  P.S. Ja to już myślałem że ta cała „gówno-burza” z bateriami się skończyła… ale nie… widać, że jak nie ma innych argumentów to nadal wraca się do tych bzdurnych…

 4. Major

  Strasznie fanbojowski i nieobiektywny wpis. Zniechęcił mnie do Waszego portalu.

 5. Lukasz

  Strasznie fanbojowski i nieobiektywny wpis. Zachęcił mnie do Waszego portalu 🙂