^

Niestety Apple Pay w Polsce jeszcze nie w maju

Mieliśmy nadzieję, że Apple Pay w Polsce ruszy już na dniach. Niejako potwierdzeniem tych rewelacji było wprowadzenie tej usługi na Ukrainie. Okazuje się jednak, że na płatności przy udziale Apple będziemy musieli poczekać do czerwca.
Serwis Cashless podaje, że Apple Pay w Polsce wystartuje 18 czerwca. Według Pana Jacka Uryniuka, redaktora naczelnego Cashless.pl, późniejszy termin wprowadzenia płatności mobilnych od Apple wiąże się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych RODO, z którym banki muszą się zmierzyć.

Jakie banki wprowadzą Apple Pay w Polsce

Trwają ciągle spekulacje, które banki wprowadzą możliwość płacenia przy użyciu iPhone’a i i Apple Watch. Wśród faworytów pojawiają się: Alior, BZ WBK, Getin oraz mBank. Od siebie dodam, że również Bank Pekao S.A. nie ukrywał w rozmowie ze mną, że będzie chciał dać możliwość płacenia swoim klientom poprzez Apple Pay.
apple-pay-pekaosa
Jak na razie Cashless nie mylił się co do swoich nieoficjalnych informacji odnośnie Apple Pay. Można zatem zakładać, że Apple Pay w Polsce pojawi się 18. czerwca.
Źródło informacji Cashless.pl.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Irisis

    Raiffeisen Polbank udostępnił Google Pay. To 13. bank z Polski oferujący płatności mobilne od Google’a