^

Co pokaże nam Apple 12 września?

Redakcja

1 września 2017

Koniec domysłów. Apple przygotowało oficjalne zaproszenie na prezentację nowych produktów. Odbędzie się, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, we wtorek 12 września 2017 o godzinie 19.00 polskiego czasu. Nowe produkty zostaną zaprezentowane w Steve Jobs Theater w Apple Park, nowym campusie firmy.

Zobaczmy co pokaże nam Apple 12 września

Na prezentacji oficjalnie zostaną przedstawione najnowsze systemy operacyjne Apple: iOS 11, watchOS 4, tvOS 11 oraz macOS High Sierra. Biorąc pod uwagę tempo prac nad nimi i częstotliwość wydawania kolejnych wersji beta, być może wszystkie będą dostępne do pobrania zaraz po zakończeniu wydarzenia.
bety systemów od Apple
Obok systemów operacyjnych, na scenie ma się pojawić nowa odsłona Apple TV 5. generacji. Urządzenie ma być wyposażone w szybszy procesor obsługujący strumieniowe przesyłanie danych w formacie 4K, czyli dwukrotnie więcej niż 1080 pikseli, obsługiwane przez obecnie dostępną czwartą generację. Poza obsługą wyższej rozdzielczości Apple TV będzie wspierało technologię High Dynamic Range (HDR), która zapewnia dokładniejsze kolory i jaśniejszy obraz.
Kolejnym prezentowanym produktem, który zobaczymy we wtorkowy wieczór 12 września to Apple Watch trzeciej generacji (Series 3). Zegarek ma być wyposażony w moduł LTE. Jego wykorzystanie ma pozwolić między innymi na pobieranie muzyki, map na potrzeby nawigacji czy wysyłania wiadomości. Wszystkie te zadania będą mogły być wykonywane bez konieczności utrzymywania się w zasięgu iPhone’a. Użytkownik będzie mógł pobierać nowe utwory na spacerze lub treningu, pozostawiając swój smartfon w domu.
Gwiazdą wieczoru prawdopodobnie stanie się oczekiwany przez wszystkich fanów nowych technologi iPhone 8. Flagowy model telefonu firmy Apple ma zostać wyposażony w ekran OLED o przekątnej 5,8 cala, który ma zmieścić się w prawie tej samej przestrzeni fizycznej obudowy, jaką posiada obecny 4,7-calowy iPhone 7.

Stąd wiadomo, że ramki wyświetlacza będą minimalne. Jedynie górna krawędź będzie posiadała wycięcie, które ma zmieścić obiektyw aparatu, głośnik i czujniki. Tył obudowy ma zostać wykonany ze szkła na potrzeby bezprzewodowego ładowania. Telefon ma być dostępny w trzech kolorach: białym, czarnym oraz nowym, miedzianym odcieniu złotego.
iPhone 8 ma dysponować nowym systemem rozpoznawania twarzy, który ma być szybszy i bardziej bezpieczny niż Touch ID oraz działać nawet w ciemności. Może odblokować iPhone’a w przeciągu kilku milisekund i przechwytywać więcej punktów danych niż skanowanie linii papilarnych. Możliwe, że w nowym modelu nie zobaczymy już Touch ID.
To jeszcze nie wszystko, bowiem w cieniu iPhone’a 8 zostaną zaprezentowani następcy popularnych modeli 7 i 7 Plus. Mają one oprócz nowych procesorów zostać wyposażone w moduł szybkiego ładowania oraz być może pozwalać na bezprzewodowe ładowanie akumulatorów.
Czy zobaczymy coś więcej? Czy pojawi się magiczne „one more thing”? Z pewnością chcielibyśmy, aby na scenie w Steve Jobs Theater na terenie nowego campusu firmy Apple pojawiło się coś jeszcze. Wszystko jednak okaże się za kilkanaście dni. Aby czas się nie dłużył, będziemy Was informować na bieżąco o nowych plotkach i przeciekach, których w najbliższych dniach z pewnością nie będzie brakowało.

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy