^

iPhone 7s Plus – nowe zdjęcia podzespołów

Redakcja

25 sierpnia 2017

Nie powinniśmy raczej spodziewać się radykalnych zmian w wyglądzie nowych modeli telefonów z Cupertino. iPhone 7s i 7s Plus prawdopodobnie nie będą się zbytnio różniły od swoich poprzedników. Do sieci wyciekły kolejne zdjęcia komponentów nowych iPhone’ów.
Znany z wielu ostatnich przecieków Benjamin Geskin podzielił się na Twitterze nową fotografią, która wydaje się być elementami płyty głównej dla modelu iPhone 7s Plus. Wskazuje na to umieszczenie otworów na śruby, które jest zgodne z iPhone 7 Plus. Choć górna, wąska część płyty jest nieco szersza niż poprzedniczka.
iPhone 7s
Ponadto, według przecieków i plotek, nowy iPhone 8 będzie miał konstrukcję z dwukomorową baterią w kształcie litery L. Taki sposób montażu wyklucza zastosowanie tego typu płyty głównej dla spodziewanego niebawem modelu z wyświetlaczem OLED.
Płyta jest pozbawiona komponentów, ale są na niej wytłoczone elementy, które sugerują, że iPhone 7s Plus będzie wyposażony w chip Apple A11 i ma przynajmniej jedno miejsce ma modem firmy Intel. Na płytce wytrawiona jest stemplem liczba „3217”. Wskazuje ona tydzień i rok produkcji. Odpowiednio 32 tydzień 2017 roku.
Chip A11 firmy Apple wykorzystuje nowy proces produkcji FinFET o wielkości 10 nanometrów, wprowadzony przez dostawcę TSMC. Z pewnością będzie szybszy niż chip A10 Fusion, obecnie stosowany w telefonach iPhone 7 i 7 Plus.
iPhone 7s
Modem może być dostarczany zarówno przez firmę Intel, jak i Qualcomm. Wzorzec modemu jest praktycznie identyczny z tym, który znajduje się na płycie głównej dla urządzeń iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Apple będzie prawdopodobnie nadal korzystać z dwóch modemów. Jednak spór prawny z Qualcomm mógłby popchnąć kolejne zamówienia w kierunku firmy Intel.
Nieco wcześniej na chińskiej społecznej platformie Weibo pojawiły się prawdopodobne zdjęcia iPhone’a 7s. Jeśli są faktycznie prawdziwe, to przednia część telefonu nie odkrywa przed nami żadnych tajemnic. Wszystko wskazuje, że następcy modeli 7 i 7 Plus, przynajmniej z przodu, będą wyglądać pawie identycznie.
iPhone 7s
Nowe wersje iPhone’a firma Apple zaprezentuje najprawdopodobniej na prezentacji w pierwszych tygodniach września. Obok nowego telefonu zostanie przedstawione Apple TV piątej generacji z 4K i HDR oraz Apple Watch Series 3 wyposażony w technologię LTE.
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy