^

Nowe Apple TV 5 już we wrześniu

Redakcja

25 sierpnia 2017

Premierowe smartfony nie będą jedyną nowością Apple na wrześniowej prezentacji nowych produktów. Na scenie zobaczymy także piątą generację Apple TV. Urządzenie to poza obsługą większej rozdzielczości w standardzie 4K będzie wspierało technologię High Dynamic Range (HDR), która zapewnia dokładniejsze kolory i jaśniejszy obraz. Tak twierdzi serwis Bloomberg.
Spodziewaliśmy się, że Apple pracuje nad nowym urządzeniem telewizyjnym dzięki wielu wskazówkom zawartym w firmware głośnika HomePod. Jednak nie było żadnego potwierdzenia, że urządzenie zostanie wprowadzone już we wrześniu br. Teraz serwis Bloomberg przedstawia dość sensowną argumentacją, że tak własnie będzie.
Dla przypomnienia ostatni model Apple TV został wprowadzony na rynek w październiku 2015 r. Otrzymaliśmy wtedy mocno przeprojektowane urządzenie z Siri Remote i dostępem do App Store.
Apple TV 5
Nowe Apple TV 5. generacji ma być wyposażone w szybszy procesor, obsługujący strumieniowe przesyłanie danych w formacie 4K. Jest ono dwukrotnie większe niż 1080 pikseli, obsługiwane przez obecnie dostępną, czwartą generację. Należy pamiętać, że odtwarzanie zawartości 4K i HDR z Apple TV będzie wymagało podłączenia go do odbiornika również wspierającego te technologie.
Na potrzeby nowego modelu Apple ma testować także odświeżoną wersję swojej aplikacji telewizyjnej. Ma ona wspierać przekazywanie z telewizji na żywo informacji, takich jak wiadomości i sport. Firma nawiązuje również kontakty z twórcami treści video. Musi bowiem zadbać o dostępność treści w obsługiwanych formatach 4K i HDR. Pamiętajmy też, że Apple pracuje nad własnymi produkcjami filmowymi. Niedawno Apple wprowadziło do serwisu Apple Music serię filmów Planet of the Apps i Carpool Karaoke.
We wrześniu możemy zatem spodziewać się prezentacji przynajmniej trzech grup urządzeń. Nowych iPhone’ów w tym radykalnie przeprojektowanego 5,8-calowego iPhone’a z wyświetlaczem OLED, trzeciej generacji Apple Watch z obsługą technologii LTE oraz nowe Apple TV 5 z 4K. Będzie nieźle!
Źródło

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Bartosz Borowski

    Najbardziej nurtującym dla mnie tematem jest cena tego urządzenia. Spodziewam się, że Apple będzie kazało za tę skrzyneczkę sporo zapłacić. Z drugiej strony dzięki wprowadzeniu Apple TV 5 jest szansa na zmniejszenie ceny za czwartą generację. Póki co korzystam z trzeciej 🙁