^

iPhone 8 bez przycisku Home

Redakcja

31 sierpnia 2017

Nowy iPhone 8 ma zostać zaprezentowany prawdopodobnie za dwa tygodnie. Mimo to nadal mnożą się kolejne informacje na jego temat. Tym razem dowiadujemy się, że może to być pierwszy iPhone, który nie będzie posiadał przycisku Home.
Bloomberg opublikował raport, z którego wynika, że Apple planuje zastąpić przycisk Home przez nowe gesty i inne elementy nawigacyjne dla interfejsu użytkownika w iPhonie 8. Po przeciągnięciu w górę otworzy się przeprojektowany interfejs wielozadaniowy. Podobnie jak gesty dla iPada, które zobaczyliśmy w iOS 11. Tak jak na iPadzie użytkownik może w ten sposób uzyskać dostęp do docka lub przejść do trybu wielozadaniowego.

Podobne rozwiązanie dotrze także do nowego iPhone’a 8. Zamiast „wysunięcia” docka z dowolnego miejsca w systemie, użytkownicy iPhone 8, będą mogli uruchomić interfejs wielozadaniowości lub przeciągnąć dalej, aby wrócić do ekranu głównego ikon aplikacji.
Raport Bloomberg mówi, że interfejs wielozadaniowy dla iPhone 8 został mocno przeprojektowany. Zamiast stosu kart aplikacji, pojawi się seria autonomicznych kart, które użytkownicy mogą przesuwać poziomo. Film opublikowany na Twitterze przez Guilherme Rambo przedstawiający projekt koncepcyjny tego rozwiązania pasuje ściśle do tego opisu.
Jak dotąd pewne jest, że iPhone 8 będzie wyposażony w minimalne ramki z lewej, prawej i dolnej strony, ale górna krawędź będzie posiadała wycięcie, które mieści głośnik, aparat i inne czujniki. Bloomberg twierdzi, że Apple nie próbuje ukryć tego obszaru i będzie to jasno zdefiniowane i widoczne w większości aplikacji. Pasek stanu zostanie zaktualizowany, aby dostosować się do wycięcia a jego elementy zostaną podzielone na dwie części.

Raport wskazuje, że najnowsze urządzenia testowe firmy Apple pokazują czas z lewej strony, a z prawej widoczne są słupki sygnału, wskaźnik WiFi i żywotność baterii. Nie jest jasne, gdzie umieszczone będą inne ikony, takie jak usługi lokalizacji, wskaźniki blokady położenia czy VPN.
Dziwne jest to, że Apple naciska na nowe gesty i interakcje, a nie chce po prostu pozostawić programowego przycisku Home, zachowując dla niego takie same zachowania jak dotychczas. Jedno jest pewne, iPhone 8 może stać się punktem wyjścia dla projektowania zupełnie nowego interfejsu użytkownika.
Wszystkiego dowiemy się niebawem. Prawdopodobnie 12 września Apple planuje konferencję, na której zostanie zaprezentowany iPhone 8 oraz zaktualizowane wersje iPhone’a 7 i 7 Plus. Oprócz nowych telefonów mamy zobaczyć tam także nową odsłonę Apple TV oraz Apple Watch wyposażony w LTE. Apple nie rozesłała jeszcze oficjalnych zaproszeń na imprezę, jednak wszystko wskazuje, że pojawią się one lada dzień.
Źródło  | Źródło 2

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy