^

WD przedstawia My Cloud Home

Redakcja

31 sierpnia 2017

Firma Western Digital jest znana nie tylko z produkcji dysków twardych. To producent bardzo popularnych na naszym rynku konsumenckich urządzeń z serii My Cloud. W wielu sieciach domowych dyski NAS z tej serii służą już do magazynowania danych, czy tworzenia kopii zapasowych. Tym razem firma WD zaprezentowała dyski nowej generacji o nazwie My Cloud Home.

My Cloud Home to dostępny w dwóch wersjach dysk sieciowy. Pierwszej, wyposażonej w jeden dysk twardy wersji podstawowej, oraz przeznaczonej dla bardziej wymagających użytkowników wersji My Cloud Home Duo. Ta posiada już dwa dyski twarde do dyspozycji użytkownika.
My Cloud Home
Dyski typu NAS pozwalają przechowywać nasze dane podobnie jak tradycyjny dysk twardy. Jedyną różnicą jest to, że są to zewnętrzne urządzenia mogące pracować samodzielnie w sieci domowej. W zależności od systemu danego producenta z plików przechowywanych w domowym napędzie NAS można skorzystać na telefonach, tabletach, telewizorach lub innych urządzeniach. Można dzieki nimi również stworzyć własną chmurę danych.
WD My Cloud Home to nowy atrakcyjny design, który sprawdzi się w wielu wnętrzach. Obudowa posiada nowoczesny dynamiczny wygląd, który podkreśla srebrna tekstura w dolnej części urządzenia. Najnowszy dysk jest wyposażony w gigabitowe złącze sieciowe i USB3.0 dla importu danych. Niestety urządzenie nie dysponuje złączem USB-C, co może być przykre dla właścicieli nowszych Maców.
My Cloud Home
Zaktualizowana aplikacja sterująca urządzeniem pozwoli na pełną konfigurację dysków w telefonie komórkowym. Daje także możliwość zarządzania wszystkimi funkcjami My Cloud Home, co znacznie upraszcza konfiguracje i codzienną pracę. Nowe dyski pozwalają właścicielowi na współpracę z praktycznie wszystkimi chmurami danych oraz serwisami społecznościowymi takimi jak Dropbox, Google Drive czy Facebook.
Dyski sieciowe WD My Cloud Home są już dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Ceny sugerowane przez producenta zaczynają się od 159,99 $ za model o pojemności 2 TB. Z model My Cloud Home Duo z dwoma dyskami o łącznej pojemności 4TB musimy zapłacić już 309,99 $. W Polsce nowe produkty WD pojawią się z pewnością już niebawem.
Zdjęcia

Redakcja

Tworzymy dla Ciebie serwis Mój Mac. Strona z informacjami o Apple i technologii. Opinie, recenzje i testy. Wszystko, co chcesz wiedzieć o świecie nadgryzionych jabłek.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Behinder

  I nawet Plex w newsletterze je reklamuje

 2. DrDisqus

  Czy ktoś używa i może napisać więcej o współpracy tego dysku z Dropboxem?

 3. sportpoz

  A czym ten dysk różni się od pozostałych, które WD ma w ofercie od jakichś 5 lat? Mam w domu WD My Cloud i nie przeczytałem nic, co mnie zaskoczyło.

 4. Lukasz

  Korzystam z najnowszego firmware 4.1.1-836, WD Discovery 2.1.288 i My Cloud 1.1.1.15. Nie polecam tego urządzenia. Jestem zawiedziony tym produktem WD.
  Niestety poziom niedopracowania oprogramowania My Cloud Home jest PORAŻAJĄCY, np.
  1. przy użytkowniku „właściciel” nie ma możliwości zarządzania plikami innych użytkowników (są one niewidoczne, nie można ustawić quoty, nie wiadomo ile zajmują)
  2. nie można współdzielić tych samych plików przez różnych użytkowników, każdy musi mieć swoją kopię
  3. brak kosza, bardzo prosto (zbyt łatwo) można skasować plik, zarówno przez przeglądarkę w komputerze jak i androidową aplikację, nie ma wtedy odwrotu
  4. nie można kopiować z zewnętrznego dysku podłączonego przez usb z aplikacji windows lub przez przeglądarkę
  5. kopiowanie z dysku zewnętrznego jest możliwe wyłącznie przez androidową aplikację (nie wiem, jak w ios), ale co z tego, skoro nie widać % wykonanego kopiowania, kopiowanie przerywa się, gdy zrestartuje się telefon(!), brakuje wznawiania i kopiowanie zaczyna się od początku
  6. automatyczna aktualizacja firmware rozpoczyna się mimo kopiowania plików z dysku usb jak również wtedy, gdy kopiujemy coś przez WD Discovery!
  7. brak możliwości backupowania plików na innym My Cloud Home
  8. nie można backupować plików z My Cloud Home na zewnętrzny dysk USB
  9. WD Drive Utilities, WD Backup i WD Security (dostępne przez WD Discovery) nie znajdują My Cloud Home, proszą o podłączenie obsługiwanego dysku – to jakaś kpina, WD Backup proponuje połączenie z Dropboxem zamiast z My Cloud Home!
  10. dysk niestety hałasuje, często słychać pracę głowic mimo tego, że nic z My Cloud Home nie robimy
  11. nie można uśpić dysku, ciągle pracuje przez 24h/dobę
  12. nie można wyłączyć diód, w nocy białe światło jest bardzo jasne
  13. Windowsy 10 pokazują 3,5 TB (dla wersji 4 TB) przestrzeni do wykorzystania, a androidowa aplikacja 4 TB
  14. backup z androida polega na kopiowaniu zdjęć z domyślnego folderu Camera, nie można w żaden sposób dodać własnych folderów do backupowania.
  15. androidowa aplikacja potrafi pokazać, że na dysku nie ma żadnego pliku i że urządzenie zostało przywrócone do ustawień fabrycznych, po kilku minutach pliki się pojawiają, ale taki komunikat przyprawia człowieka o zawał.
  Lepiej trzymać się z dala od tego produktu.

 5. Piotr

  Kupiłem nie czytając wczesniej, niestety racja, jestem zawiedziony. szczególnie ze nie działają programy narzędziowe jak w punkcie 9 powyżej. niedopracowany i chyba nikt nie stara sie tego nawet poprawić skoro prawie rok i nic się nie zmieniło. czy ktos wie jakie inne programy narzędziowe można wykorzystać do szczególnie monitorowania stanu dysków, odbudowywania zasobów po wymianie dysku itd w tym urządzeniu? jak można to obsługiwać ? jak backupować itd skoro ich oprogramowanie nie widzi tego dysku?