^
Apple Watch 7 render Phone Arena

Najnowsze informacje o Apple Watch 7 podane przez Bloomberga

Jaromir Kopp

6 września 2021

Jak wiecie, po iPhone 13 wielkich zmian w wyglądzie nie ma się co spodziewać, choć mniejszy nosek z pewnością ucieszy. Za to MacBooki Pro i nowy Apple Watch mają nadrobić z nawiązką zmiany wizualne w tym roku. Zwłaszcza ten ostatni.

Płaski, większy, z nowymi tarczami

Jak przypomina i informuje Bloomberg, nowym zegarkom Apple przybędzie milimetr wielkości (41 i 45 mm). Jednak z powodu zmiany kształtu obudowy, który uczyni ramki jeszcze węższymi, przekątna ekranu wzrośnie znacznie bardziej. Podane rozmiary odnoszą się do pionowego wymiaru koperty. Nowy ekran sam w sobie — mierzony po przekątnej, będzie miał około 1,9″ (wersja 45 mm), to wzrost aż z 1,78″ w obecnych modelach.

Większy model będzie miał rozdzielczość 396 na 484 pikseli w porównaniu do 368 na 448 punktów w obecnym modelu. Ten wzrost oznacza, że urządzenie będzie miało około 16% punktów więcej. Pozwoli to na wyświetlanie większej ilości komplikacji. Mniejsza wersja również zaliczy proporcjonalny wzrost wielkości ekranów i ilości piksli.

Ten wzrosty wielkości i rozdzielczości pozwolą na wprowadzenie rozbudowanych i całkiem nowych tarcz.

Nowa tarcza, nazwana Modular Max, będzie pokazywać czas cyfrowo obok jednej mniejszej komplikacji. Większe pokazujące takie informacje, jak dzień tygodnia, temperatura na zewnątrz lub zapewniające szybki dostęp do aplikacji, będą mogły zajmować całą szerokość ekranu i dodatkowo będzie mogło być ich kilka ułożonymi jedna nad drugą. To jest upgrade obecnego Infograf Modular, który może pokazać tylko jedną dużą komplikację.

Nowa tarcza o nazwie Continuum będzie się zmieniać w zależności od przepływu czasu i aktualnej godziny.

Tarcza zegarka czasu światowego o nazwana Atlas i World Timer (wśród pracowników Apple), pozwoli użytkownikowi zobaczyć wszystkie 24 strefy czasowe jednocześnie. Zewnętrzna tarcza pokaże strefy czasowe, podczas gdy na wewnętrznej tarczy zobaczymy czas w każdej lokalizacji. 

I to wg Bloomberg nie wszystkie nowości w tarczach Apple Watch 7

Patrząc an te zapowiedzi, można się cieszyć, bo wiele osób chciało jeszcze większego zegarka. Ja jednak się trochę zmartwiłem, bo znaczne zmiany w wyglądzie mogą wygasić i tak już ostudzone nadzieje na nowe rewolucyjne sensory, a to one mnie kupują. Teraz Apple Watch 7 może się sprzedawać na sam nowy wygląd i rozmiar oraz większą szybkość. Być może nastąpią też zmiany w oficjalnym czasie pracy, który od zarania Apple Watch wynoszą „do 18 godzin”.

Warto też przypomnieć, o problemach z produkcją, jakie napotykają nowy model. Jest on ponoć trudny w montażu. Start masowej produkcji został przesunięty na koniec miesiąca. Apple Watch 7 może być bardzo trudny do zdobycia zaraz po premierze, a dodatkowo przy takich problemach z montażem, można spodziewać się większej ilości wad.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Poczekam

  Uff 😉
  Dla mnie kolejny rok bez wymiany aktualnego zegarka (S4)

 2. Zbigniew

  Czekam od kilku lat na glukometr . Ciekawe czy doczekam się . Nawet nie wiem ile milionów nowych klientów kiedy teraz muszą się kuć kilka razy na dobę na okrągło.

 3. Ryba

  Ciekawe jak będzie z wodoodpornością.