^

Nowy router TP-Link Archer AX23

Przemysław Marczyński

6 września 2021

TP-Link wprowadza kolejne urządzenie sieciowe pracujące w standardzie WiFi 6. Router TP-Link Archer AX23 obsługuje technologię OneMesh pozwalającą w inteligentny sposób przełączać się pomiędzy wzmacniaczami sieci bez utraty jakości połączenia wifi. Oferuje również wysokie prędkości standardu 802.11ax.

Szybkość połączenia

TP-Link Archer AX23 to urządzenie pracujące w standardzie 802.11ax (WiFi 6) oraz oferujące do 1,8Gb/s przepustowości w dwóch pasmach (do 1201Mb/s w paśmie 5GHz i do 574Mb/s w paśmie 2,4GHz).

Rozwiązania zastosowane w Archer AX23

TP-Link w swoim nowym routerze wykorzystuje kilka rozwiązań poprawiających zasięg i wydajność sieci. Warto tu wspomnieć chociażby o funkcjach:

  • OFDMA zwiększa wydajność routera i umożliwia podłączenie do sieci bezprzewodowej większej liczby urządzeń
  • Smart Connect odpowiada za automatyczny wybór dla każdego z połączonych z siecią sprzętów mniej obciążonego w danym momencie pasma WiFi
  • Airtime Fairness sprawia, że podłączone do sieci starsze urządzenia nie powodują spadku jej prędkości
  • Target Wake Time pozwalający na wydłużenie czasu uśpienia urządzeń i pracy baterii, szczególnie w przypadku urządzeń mobilnych i IoT

Archer AX23 wyposażono w gigabitowy port WAN oraz cztery gigabitowe porty LAN, dzięki którym użytkownik ma gwarancję szybkich połączeń przewodowych. Urządzenie jest wstecznie kompatybilne ze standardami 802.11a/b/g/n.

Niska cena za router WiFi 6

Router Archer AX23, TP-Link wycenił swoje urządzenia na kwotę 260,00 zł. Oferuje przy tym 3-letnią gwarancję producenta.

Oficjalna strona routera Archer AX23https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/archer-ax23/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz