^
Apple Watch 7 render Phone Arena

Apple Watch 7 będzie wspaniały, ale się spóźni

Jaromir Kopp

1 września 2021

Wiele wskazuje na to, że nadchodzący zegarek Apple nie będzie miał nowych rewolucyjnych sensorów, ale za to nadrobi wyglądem. Niestety informacje dochodzące od producentów wskazują na to, że Apple Watch 7 może się spóźnić.

Nowe renderingi na podstawie przecieków

Phone Arena zamieściła nowe wysokiej jakości renderingi, opracowane na podstawie przecieków od producentów. 

Apple Watch 7 będzie nawiązywał wyglądem do iPadów Pro, Air i iPhone’ów 12 (13), czyli nie będzie miał obłych krawędzi. Pozwoli to na kolejne zwiększenie ekranu bez znaczącego powiększenia samej obudowy, która teraz będzie miała przekątną odpowiednio 41 i 45 mm. „Kanciasta” forma wprowadzona pierwszy raz w  iPhone’ie 4 przypadła mi do gustu najbardziej. 

Apple Watch 7 render Phone Arena 2

Na szczęście Apple nie daje się namówić na zdecydowanie nieekonomiczną i niewygodną formę okrągłą, która nadaje się tylko do urządzeń ze wskazówkami. Pomyślcie, jakim marnotrawstwem powierzchni ekranu jest okrąg. Oczywiście przyniósłby on oszczędności firmie i zwiódł co bardziej naiwnych użytkowników, ale szybko okazałby się bardzo niepraktyczny.

Apple Watch 7 mocno przeprojektowany sprawia problemy

Wg raportu Nikkei Asia produkcja nadchodzącego Apple Watcha się opóźniona w dużej części z powodu skomplikowanych projektów nowego zegarka.

Monterzy Apple Watch 7 rozpoczęli produkcję na małą skalę w zeszłym tygodniu, ale napotkali krytyczne wyzwania w osiągnięciu zadowalającej wydajności produkcji.

Trzy źródła Nikkei Asia potwierdziły, że obecne rozczarowania jakością i ilością produkcji można przypisać złożoności projektu, który znacznie różni się od tego z poprzednich generacji zegarka. Dodatkowo monterzy znaleźli problemy podczas łączenia modułów elektronicznych, komponentów i wyświetlaczy.

W rezultacie produkcja nowego zegarka została tymczasowo wstrzymana, a Apple i jego dostawcy próbują rozwiązać problemy i certyfikować projekty przed wejściem do masowej produkcji. Tę informację przekazały cztery źródła.

Pierwotnie masowa produkcja Apple Watch 7 miała rozpocząć się w połowie września. Niestety wiele wskazuje na opóźnienie liczone bardziej w tygodniach niż dniach.

Na szczęście już na dalekowschodnich rynkach pojawiły się podróbki przypominające rzekome Apple Watch 7.

https://twitter.com/MajinBuOfficial/status/1431237012154195970

Problemy związane z montażem i ich obejścia mogą niestety mieć wpływ na awaryjność pierwszych serii Apple Watch w nowych obudowach. A co Wy o tym sądzicie?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Radek

    Narazie w redakcji tekstu zbliża cię się do magazynu My Apple.
    „produkcja nadchodzącego Apple Watcha się opóźniona w dużej części z powodu skomplikowanych projektów nowego zegarka”.