^
iPhone 13 z mniejszym wcięciem na nosek. Zdjęcie szkła ochronnego

Więcej informacji o iPhone 13 i kolejne dowody na mniejszy nosek

Jaromir Kopp

19 kwietnia 2021

iPhone 13 nie przyniesie dużych zmian w formie. Jednak te, które się pojawią z pewnością, ucieszą użytkowników. Jedną z nich ma być mniejsze wcięcie w ekranie na głośnik i zestaw. Dodatkowo nastąpią spore zmiany w aparatach i modemie 5G.

Więcej miejsca na ikonki

Mniejszy nosek, to nie tylko kwestia estetyki, bo tą może naprawić dopiero całkowite jego zniknięcie. To przede wszystkim więcej miejsca na ikony systemowe, które w obecnych modelach z Face ID po prostu się nie mieszczą i użytkownik często jest pozbawiony dość ważnych informacji. To się w tegorocznych iPhone’ach zmieni.

Kolejnymi dowodami na to, są nowe zdjęcia szkła ochronnego przeznaczonego dla tych modeli. Potwierdzają one przeniesienie otworu dla głośnika na samą krawędź obudowy, poza ekran, co pozwoliło na ścieśnienie pozostałych elementów TrueDepth.

Zdjęcie pokrywa się z wcześniejszymi informacjami dotyczącymi noska.

5G w zakresie milimetrowym również w Europie

Obecnie iPhone’y obsługujące w 5G pasmo milimetrowe (powyżej 6 GHz, zazwyczaj ~24 GHz) są dostępne jedynie w USA. Nowe modele z tym zakresem mają być dostępne również w Kanadzie, Japonii, Australii i u największych europejskich operatorów. To dobra informacja, jeżeli ktoś często podróżuje, bo w Polsce na pasmo milimetrowe w 5G nie ma co liczyć przez najbliższe kilka lat. I tam najpierw wg planów operatorów ma być ono użyte „zamiast” stacjonarnego internetu kablowego.

Spore zmiany w aparatach

O tym pisałem już kilka razy. Największą zmianą ma być wprowadzenie LiDARu do wszystkich iPhone’ów 13 (również bez Pro). Lepszy aparat szerokokątny w iPhone 13 Pro Max i zmiana systemu stabilizacji obrazu.

 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Krzysiek

    Dalej jest ogromny. Nic to nie zmieni w w sposobie wyświetlania obrazu. Tak jak mówisz, pewnie dodadzą, 2 ikonki. Po tylu latach FaceID spodziewałbym się już całkowicie dadzą radę jakoś go zmniejszyć, usunąć.