^
Ekrany iPhone'ów 13

Mniejszy nosek, głośnik na krawędzi. Pierwsze konkretne przecieki o iPhone 13

Jaromir Kopp

23 marca 2021

Pogłoski o mniejszym wcięciu górnej części ekranu w nadchodzących iPhone’ach wydają się potwierdzać. Pierwszy raz możemy zobaczyć rzekome, ale bardzo prawdopodobne zdjęcia paneli szklanych iPhone’ów 13.

Mniejszy nosek i głośnik przeniesiony na krawędź

O takiej zmianie wyglądu iPhone’ów mówiło się już rok temu. Jednak iPhone 12 nie doczekał jej wprowadzenia. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że projektantom udało się pokonać problemy związane z tymi zmianami i tegoroczne modele iPhone’ów będą mogły pochwalić się mniejszym wcięciem na kamerę TrueDepth.

Do zdjęć przednich szklanych paneli rzekomych iPhone’ów 13 dotarł grecki serwis iRepair cytowany przez Mac Rumors.

Zdjęcia przedstawiają trzy rozmiary szkieł dla ekranów identycznych wielkością z obecnymi, czyli: 5,4″, 6,1″ i  6,7″. Jak wiecie, Apple wstrzymał produkcję iPhone’ów 12 mini, jednak ponoć nie zamierza zrezygnować z tego rozmiaru w tym roku.

Warto też przypomnieć, że analityk Ming-Chi Kuo i kilka innych źródeł wcześniej podawało, że elementy Face ID zostaną skonsolidowane w iPhone 13, w wyniku czego zmniejszy się wcięcie. Nie wspominali jednak o przemieszczeniu otworów głośnika  przedniego na krawędź obudowy.

Inne nowości czekające na nas w iPhone’ach 13, o których się już mówi to: zmienna częstotliwość odświeżania ekranu do 120 Hz wykonanego w applowskiej technologii LTPO. Oczywiście pojawi się nowy procesor A15 nadal wykonywany w technologi 5 nm, ale ulepszonej. Do tego powróci Touch ID tym razem wygodnie schowane pod ekranem.

Dzisiejszy dzień jest pełen ciekawostek. Przypomnę o plotkach głoszących rychłą budowę Apple Store w Polsce oraz ofertach pracy przy budowie internetowego sklepu Apple na polskim Amazonie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Dawid

    Większe uszy

  2. Dawid

    Touch ID, I miss you… Fajnie by mieć dalej z przyciskiem z przodu, ale już bez takich ramek.