^
Apple w polskim Amazonie

Apple otwiera polski sklep na Amazonie

Jaromir Kopp

23 marca 2021

Tym razem informacja z gatunku bardziej wiarygodnych. Wszystko wskazuje na to, że Apple chce otworzyć własny polski sklep na platformie Amazon. Jak wiecie, Amazon nie tak dawno ruszył oficjalnie z polską wersją swojej platformy handlu.

Poszukiwany polskojęzyczny pracownik na półroczny kontrakt

Ogłoszenie pojawiło się już 11 lutego 2021, czyli jeszcze zanim Amazon oficjalnie uruchomił swój sklep w Polsce. W ogłoszeniu Apple wyraźnie wskazuje, że półrocznym zadaniem zatrudnionej osoby ma być zbudowanie sklepu Apple na platformie Amazon. Inne części opisu i wymagania sugerują, że chodzi o polski sklep. 

Kierowanie CX (customer experience) i ogólnym biznesowym planem działań dla Apple w Amazon, koncentrującym się na wzroście sprzedaży przy jednoczesnym zarządzaniu optymalną CX Apple. – Ścisłe zarządzanie relacjami z klientami w zakresie wyszukiwania i szczegółów produktów w danym kraju – wprowadzanie ciągłych usprawnień w celu osiągnięcia celów biznesowych, dodawanie unikalnych możliwości oraz osiąganie i przekraczanie wzrostu sprzedaży. – Kierowanie realizacją programów globalnych na poziomie lokalnym.

Kandydat musi biegle władać językiem polskim (i angielskim), a zatrudniony będzie w Warszawie.

Na razie w polskim serwisie Amazon, trudno wyszukać produkty Apple, które mogą być dostarczone do Polski. W zasadzie trafiają się tylko jakieś mniej popularne urządzenia i to z ofert mało znanych sprzedawców. 

Uruchomienie przez Apple sprzedaży produktów w polskim Amazonie, wydaje się kolejnym wyraźnym znakiem zwiększającego się zainteresowania naszym krajem. Dla Amazona, który dopiero w Polsce startuje, sprzedaż popularnych i poszukiwanych produktów Apple będzie dużym atutem. W innych krajach Apple również prowadzi sprzedaż za pomocą platformy Amazona.

Informacja o wejściu Apple do polskiego Amazona, zbiega się w czasie z pogłoskami o planach otwarcia Apple Store w Polsce i innych akcjach związanych z naszym krajem.

Jeżeli jesteście zainteresowani 6-miesięcznym kontraktem z Apple, szczegóły rekrutacji możecie sprawdzić tu: eCommerce CX Manager, Marketplace, Polish speaking (6 month contract)

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Hejka1234

    Już chyba zaczyna coś ruszać bo dzisiaj udało mi się znaleść ip xr, 11, 12 i 12 pro sprzedawane i wysyłane przez amazon pl tak samo niektóre iPady