^
Apple Event 20 kwietnia

Siri się wygadała… Apple Event 20 kwietnia!

Jaromir Kopp

13 kwietnia 2021

To, że coś się w kwietniu jeszcze wydarzy, było niemal pewne. Jednak zaczynaliśmy powątpiewać, w wielkość tego wydarzenia i czy Apple zdecyduje się na coś więcej niż informacja prasowa. Wygląda na to, że 20 kwietnia (wtorek) jednak będzie impreza!

Apple Event 20 kwietnia, co zobaczymy?

Zanim zaczniemy przypominać sobie o naszych nadziejach na nowości, to warto przytoczyć, w jakich okolicznościach Mac Rumors dowiedziało się o planowanej konferencji. Otóż farbę puściła sama Siri. Wygląda na to, że mają tam trochę większe chody, u Apple niż ja. Ze mną Siri nie była już tak szczera. Być może ma mi za złe częste pytania „Kiedy będę mógł z tobą porozmawiać po polsku”.

Apple Event Mac Rumors

Apple zazwyczaj zaproszenia na konferencje, również te wirtualne, wysyła z tygodniowym wyprzedzeniem. Dlatego wieczorem spodziewamy się potwierdzenia rewelacji zdradzonych przez Siri.

My oczywiście planujemy oglądać ją z Wami i komentować na żywo.

Apple Event Spring loaded z Mój Mac!

Na 99% podczas wydarzenia Apple zaprezentuje nowe iPady Pro z procesorami A14X, które można traktować jako M1 być może okrojone do maks. 8 GB RAM. Dodatkowo w iPadzie Pro 12,9″ ma zadebiutować ekran z podświetlaniem mini-LED. I to on może być przyczyną początkowych problemów z dostępnością tego modelu. Bardzo prawdopodobne, że zobaczymy również nową wersję iPada mini z procesorem A14, jednak co do jego wyglądu dochodziły do nas sprzeczne wiadomości.

O AirTagach aż strach pisać, bo spodziewamy się ich od dwóch lat. Jednak obecnie mają one już pełne wsparcie (wraz z akcesoriami innych firm) w iOS 14.5, którego testy wchodzą w fazę finalną.

Istnieje jeszcze niewielkie prawdopodobieństwo, że Apple pokaże nowe iMaki z M1X, jednak to raczej się zdarzy podczas nieodległych, czerwcowych WWDC. 

Na koniec, niespodzianką byłaby nowa Apple TV, która jest już bardzo potrzebna. To jednak również najpewniej pozostanie w sferze życzeń, przez jakiś czas.

A co Wy obstawiacie?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. Kruku89

  Czekam na nowego najprostszego iPada. Oby wypuścili jakąś aktualizację tego modelu.

  • Jaromir Kopp

   Była jesienią. Poczekasz przynajmniej do października.

 2. J

  Siri PL

  • Jaromir Kopp

   Spoczko, to będzie. Raczej nie na HomePody i Apple TV, ale na iPhone’y i spółkę tak.

   • Miłosz

    Kiedy? Za rok, czy za 50 lat?

 3. Timot3i

  Moim zdaniem to nie będzie długa konferencja i będzie trwała max 1h, podobnie jak ta, gdzie Apple w zeszłym roku prezentowało AW S6. Najpierw będzie o wpływie Apple na środowisku, potem standardowa śpiewka jak ludzie kochają iPhony, informacja o nowych kolorach etui i pasków, szybka prezentacja iPada Mini, później dłuższa nowego iPada Pro, gdzie większość będzie mówione pewnie o 5G i nowym ekranie i porównaniu do Maków z M1 a na sam koniec Air Tag i akcesoria do niego. Happy End i standardowe „do zobaczenia wkrótce”, czyli na WWDC.