^
Nowe iPady

Koniec marzeń o iPadzie mini z ekranem „po całości”?

Jaromir Kopp

9 kwietnia 2021

W serwisie Twitter pojawiły się rzekome zdjęcia atrap nadchodzących iPadów Pro i mini nowej generacji. Są też już pierwsze zdjęcia akcesoriów przeznaczonych dla nowych modeli. Wygląda na to, że dotychczasowe śmiałe wyobrażenia o zmianach w iPadzie mini, trzeba będzie mocno zweryfikować.

Są też dobre wieści: iPad Pro ma więcej aparatów!

Atrapy, które pojawiły się m.in. w Redmondpie, nie pokazują wielkich, a nawet żadnych zmian w wyglądzie iPada mini. Wcześniejsze doniesienia o całkiem nowej konstrukcji, w tym ekranie wypełniającym prawie całą powierzchnię przodu z kuriozalnie umieszczonym czytnikiem Touch ID i kamerą, raczej się nie potwierdzą. Dodatkowo brzegi obudowy nadal są zaokrąglone, co już zakrawa na lekkie lekceważenie iPada mini, choć ma pewne uzasadnienie, do którego wrócę.

Nowe iPady - ekrany

Za to iPad Pro w obu wersjach, choć jego wygląd zewnętrzny mocno się nie zmienia, to zgodnie z oczekiwaniami zyskują znacznie udoskonalony aparat. Apple szczodrą ręką dodało trzeci obiektyw, najpewniej tele.

Zdjęcia akcesoriów, które są już opisane jako przeznaczone dla iPada 11″ 3 generacji, pokazują również wcześniej zapowiadane przez analityków łańcucha dostaw, zmiany w rozmieszczeniu głośników. Nowe iPady Pro raczej nie będą pasować do wielu poprzednich etui.

Wracając do iPada mini. Nadal jest nadzieja, że pokazana atrapa służy tylko do ostudzenia lekko rozszalałych nadziei na całkiem nową budowę tego modelu i w rzeczywistości zobaczymy coś pośredniego. 

Jednak warto wziąć pod uwagę, że iPady mini są bardzo często używane w organizacjach, jako ekrany w salach, czy elementy systemów sprzedaży lub marketingu. Często są umieszczane w dedykowanych obudowach, czy etui. Być może Apple chce sprzedać produkt, nie zmuszając do zmian „infrastruktury” u wielu masowych klientów.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy