^
Podróbki AirPods 3

Na rynek trafiły podróbki AirPods 3, których jak wiecie jeszcze nie ma

Jaromir Kopp

9 kwietnia 2021

Czy ktoś się za bardzo pośpieszył, a może po prostu był źle poinformowany? Tak czy siak, zaowocowało, to pojawieniem się na rynku pierwszych podróbek „nieistniejącego” produktu.

AirPods 3 prawie jak prawdziwe!

Zdjęcia produktu wyglądającego, jak hipotetyczne AirPods 3 pokazał Mac Rumors. Produkt wygląda dokładnie tak, jak opisywały go wcześniejsze przecieki. Zawierały one rysunki, a nawet zdjęcia rzekomych AirPods 3, które mocno upodobniają się do AirPods Pro, ale nie mają mieć (rzekomo) funkcji aktywnego wyciszenia, a gumki mogą być opcjonalne.

Przy okazji filmu towarzyszącemu prezentacji podróbki „AirPods 3”, zastanawiam się, czy muzyka nie ma czasem polskich korzeni? 

Produkty Apple są często podrobione i sprzedawane online na nieautoryzowanych rynkach. Jest to zjawisko tak masowe, że Apple ma zespół, którego jedynym celem jest walka z podrobionymi produktami i zapobieganie ich sprzedaży. Pisaliśmy o tym nie tak dawno, w związku z brakiem zdecydowanej reakcji Facebooka na masowo pojawiające się oferty sprzedaży podróbek Apple w serwisie Instagram.

Fałszywe produkty Apple nie tylko stanowią wyzwanie dla giganta technologicznego, ale także stanowią zagrożenie dla klientów. Kupowanie podrobionych produktów nie tylko oznacza utratę dostępu do najnowszych technologii, ale także może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, a w niektórych krajach może być nawet nielegalne. 

Przypomnę, że wspomniane „śledztwo”, którego efektem było rozpracowanie sposobów działania sprzedawców podróbek na Instagramie, rozpoczęło się od pożaru ładowarki pożyczonej przez  jednego z badaczy. Ciekawe czy bateryjki w podrobionych słuchawkach, też mogą mieć skłonność do zapłonu? 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. Michał

  po sprawdzeniu muzyki arką Shazam okazuje się, że to „Deep In Love (Club Edit)” Tom Boxer & Moreną Feat. J Warner, – to polak jest?

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Może kuzyn Zenka?

   Odpowiedz
 2. Michał

  Tom Boxer – rumuński DJ – czyli nasz kuzyn

  Odpowiedz
 3. MAX

  To Apple wzoruje się na podróbkach ? ;-))))))))))))

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Na to wychodzi

   Odpowiedz
 4. MAX

  To Apple czy podróbka ? ;-))))))))))))

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Ważne, aby w uszach nie wybuchały

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *