^
Makieta iPada mini 6

Czy makieta zdradza wygląd nowego iPada mini 6?

Jaromir Kopp

7 kwietnia 2021

Ku mojemu zaskoczeniu, na nowego iPada mini czeka bardzo wiele osób i nie są to tylko operatorzy dronów. Obecna wersja iPada mini została zaprezentowana dwa lata temu i jak na tamten czas, była bardzo dobrze wyposażona. Następca ma podtrzymać te tradycje, ale wprowadzić znaczne zmiany w wyglądzie.

Makieta iPada mini 6

Do makiety iPada mini 6 dotarł włoski serwis Coverpigtou cytowany przez Cult of Mac. Potwierdza ona wygląd iPada mini znany z wcześniejszych przecieków z plików CAD.

Nowy „mały” iPad mini zachowa prawie identyczne z poprzednikiem rozmiary 203,2 × 134,8 × 6,25 mm, jednak dzięki minimalnej ramce, ekran będzie znacznie większy. Obecny model ma ekran o przekątnej 7,9″, nowy dzięki zmianie proporcji, zaokrągleniom i ramką urośnie aż do ponad 9″.

Ciekawostką jest czytnik linii papilarnych, który tym razem ma trafić w, choć mam nadzieję, że raczej pod ekran. 

Wcześniejsze doniesienia na temat iPada mini sugerowały ekran od 8,5 do 9″. Pliki CAD i makieta sugerują nieznacznie większy rozmiar 9,15″.

Wewnątrz spodziewamy się takiego samego procesora jak w iPadzie Air, czyli A14. Jeżeli przecieki się potwierdzą, to operatorzy dronów będą bardzo zadowoleni.

A czy wśród Was są fani iPadów mini?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. iro

  Idealny rozmiar, to 190×120. Miałem dwa takie tablety. Idealnie mieszczą się w dłoni i w wewnętrznej kieszeni marynarki.

 2. Paweł Nyczaj

  Ze względu na większe ramki nowy iPad mini byłby całkiem sensownym podróżnym tabletem. Z drugiej strony iPad Air jest niewiele większy i ma ekran 10,9 cali i jest kompatybilny z Apple Pencil. Nie wiem, czy iPad Mini będzie współpracował z Apple Pencil. Jeśli nie, to jedynie bardzo niska cena może skłaniać do kupna nowego iPada Mini, ale i tak byłby on niezbyt opłacalny. Natomiast, gdyby był niedrogi i współpracował z Apple Pencil, to stałby się nowym iPadem dla edukacji i studentów

  • Zbyszek

   Pawle, ramki ma mieć mniejsze a nie większe i to, przy nie zmienionych wymiarach zewnętrznych, pozwoli uzyskać większe pole ekranowe. Co do obsługi Apple Pencil, to obecny model Mini 5 już ma taką możliwość a przy nowym modelu jest chęć na Pencil 2.
   Idąc do tytułowego pytania, to ta makieta wygląda raczej na wczesne próby przewidywania kształtu nowego modelu i jest mocno zbieżna z modelem istniejącym, w którym jedynie zmniejszono ramki. Myślę, że finalnie może spróbują dopasować stylistycznie nowego Mini do iPad Air4 i wtedy czytnik linii papilarnych wylądowałby w klawiszu wygaszania a nie jak na tej makiecie, wyrżnięty w ekranie 😉
   Ja również czekam na ten model, bo jest dużo poręczniejszy od swoich większych braci a rozdzielczość ma niewiele mniejszą dzięki większemu zagęszczeniu pikseli.