^
iPad

Apple zmienia strategię, dowodem mają być nowy iPad i iPad mini

Jaromir Kopp

15 maja 2020

Ming-Chi Kuo powraca wraz z najnowszymi przewidywaniami dotyczącymi produktów Apple! Tym razem wypowiedział się na temat nowej wersji modelu iPada oraz iPada mini, choć być może już raczej midi.

Strategia znana z SE

Wg Kuo nowy iPad „podstawowy”, choć nie zostało to powiedziane wprost, być może chodzi o Air, dostanie większy ekran 10,8″ i zobaczymy go pod koniec tego roku. Za to iPad „mini” w odświeżonej wersji pojawi się na początku przyszłego roku i to z ekranem 8,5, a nawet 9-calowym. Miejmy nadzieję, że dzięki zmianom w obudowie nadal pozostanie rozmiarami zbliżony do obecnej wersji.

Oba nowe iPady ma połączyć zastosowanie najnowszego procesora Apple, który ma być dostępny w czasie premiery urządzeń, czyli prawdopodobnie A14. Takie podejście jak widać, sprawdził się w przypadku iPhone’a SE i zarówno to obecnego, jak i wcześniejszego. Dodatkowo pozbyć się ogona w postaci starszych procesorów, pozwoli na szybsze wprowadzanie nowości do kolejnych systemów z zachowanie znacznej zgodności wstecznej ze sprzętem. Duże zamówienia tych samych układów, też mogą pozwolić na zachowanie odpowiedniej ich ceny.

Jednak jak się poczują użytkownicy iPadów Pro z procesorem A12XYZ?

Źródło: Apple Insider

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Olek

    W moim przypadku iPad Air 2 przejął 80% pracy komputera. MacBook Pro służby mi jako uzupełnienie.

      • pawciu

        Taa, a świstak dalej zawija sreberka 😉