^
NextVR przejęte przez Apple

Apple przejął NextVR! Będą przestrzenne i interaktywne transmisje w TV+?

Jaromir Kopp

15 maja 2020

O ambicjach Apple związanych z wirtualną rzeczywistością, a w szczególności rzeczywistością rozszerzoną wiemy od kilku lat. Na razie firma dysponuje wyjątkowymi narzędziami do tworzenia i uruchamiania aplikacji AR. Jednak od jakiegoś czasu sporo, choć w mniej dla użytkownika widoczny sposób, dzieje się w dziedzinie VR.

Transmisje w przestrzeni wirtualnej

NextVR to firma z siedzibą w Laguna Beach w Kalifornii, zajmująca się technologią przechwytywania i dostarczania wirtualnej rzeczywistości. Firma rozpoczęła działalność jako Next3D i zajmowała się technologiami transmisji telewizyjnych 3D. Nazwę zmieniła w 2012 roku.

NextVR jest w stanie przechwytywać i transmitować na żywo treści HD, 3D VR przez Internet. System NextVR, Live VR, jest testowany podczas imprez sportowych i jest dostępny na większości urządzeń VR.

Live VR jest testowany podczas imprez sportowych dzięki unikalnym rozwiązaniom kamerowym. Wykorzystuje on niestandardowy stereoskopowych system kamer „360 stopni”, składający się z wielu urządzeń RED 6K.

Firma opracowała własny wóz transmisyjny, który pozwala na realizację w VR wydarzeń sportowych w terenie, wraz z przestrzennym dźwiękiem. NextVR współpracuje z NBA, Fox Sports, Wimbledonem i innymi organizatorami imprez sportowych i muzycznych na żywo.

Przejęcie przez Apple zostało potwierdzone przez Bloomberg cytowany w 9 to 5 Mac.

Połączenie doświadczenia i możliwości technicznych giganta Apple i NextVR zapowiada się wyjątkowo interesująco. Zakup idealnie wpisuje się w obecne plany i dążenia Apple. Ponieważ obie firmy mają już wiele sprawdzonych rozwiązań, na efekty połączenia nie powinniśmy zbyt długo czekać.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy