^
Kolorowe iMaki wg Jona Prossera

iMaki będą większe. To dlatego iMac Pro musiał zginąć?

Jaromir Kopp

6 kwietnia 2021

Wracamy do doniesień o rozmiarach ekranach, które zawitają do przeprojektowanych iMaców. Jednak tym razem nie chodzi o następcę modelu 21,5″, ale o ten największy 27″. 

Trzydzieści, a może i więcej cali?

Już na początku roku Bloomberg  informował o tym, że Apple planuje następców obecnej linii iMaców w dwóch rozmiarach. 

Nowe modele mają używać procesorów Apple, a ich konstrukcja ma mocno nawiązywać do obudowy Pro Display XDR (chłodzenie) lub jak kto woli iPadów Pro i iPhone’ów 12 (jeżeli chodzi o krawędzie i brak obłości).

Jakiś czas temu mówiło się, że nowością będzie model 24″, który zastąpi mniejszego iMaca. Będzie on dodatkowo dostępny w kilku kolorach, zupełnie jak dawniej iMaki G3. 

Teraz jednak wiele serwisów cytuje informację podaną na koncie l0vetodream. Mówi ona, że nadchodzący iMac rozmiaru większego, będzie posiadał naprawdę ogromny ekran być może ponad 30″. Przypomnę, że Pro Display XDR ma rozmiar 32″. Przy takim gigancie iMac Pro wyglądałby niezbyt okazale. 

Nadal zagadką pozostaje, co będzie sercem nowych iMaców. W sieci pojawiły się już parametry nowego procesora M1X. Będzie on niemal dwa razy szybszy i to pod względem CPU jak i grafiki. Obsłuży też dwa razy więcej (32 GB) pamięci RAM. 

Już obecne M1 śmiało rywalizują z wieloma konfiguracjami i7, a nawet i9. M1X bez problemu powinien „napędzić” iMaki ~24″ oraz z zapasem przegonić wszystkie obecne konfiguracje z Intelem. Jednak do „większych” iMaców przydałoby się coś jeszcze potężniejszego. Takie procesory Apple szykuje na jesień. Będą produkowane w unikalnej na skalę światową technologii 4 nm przez TSMC.

Być może jednak Apple poza M1X ma już teraz w zanadrzu coś z jeszcze większą ilością rdzeni?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *