^
iMac ARM64 w logach

iMac z procesorem Apple już działa. Pojawił się w crash logach 

Jaromir Kopp

17 marca 2021

Wielu z nas czeka na nowe Maki z silniejszymi niż M1 procesorami. Jaką mocą będzie dysponował M1X, który się w nich znajdzie, już w zasadzie wiemy. Jak mają wyglądać nowe iMaki, też się spodziewamy. Jednak nadal nie wiemy dokładnie, kiedy nowy iMac się objawi. Teraz przynajmniej pewne jest, że gdzieś  jest testowany.

iMac ARM64 pojawił się w crash logach

Jeden z deweloperów musiał być mocno zaskoczony, gdy podczas przeglądania informacji z Xcode Crashreporter zauważył informacje o iMacu ARM64 native.

Obecnie różne 21,5″ modele iMac są niedostępne w sklepie Apple, co może sygnalizować nadchodzące zmiany. Wyraźnie widać, że Apple przygotowuje się do debiutu nowych modeli. Apple również niedawno poinformował, że iMac Pro będzie dostępny tylko do wyczerpania zapasów. Ponownie, może to oznaczać, że Apple robi miejsce w linii iMaców dla nowych modeli z Apple silicon wewnątrz. Wbrew nieudolnym reklamom Intela, procesory Apple już teraz przyćmiewają iMaca Pro w wydajności.

Jednak nie tylko wnętrze iMaca ma się zmienić. Tym razem ma zostać przeprojektowana całkiem obudowa. Wg wcześniejszych doniesień, ma przypominać tą znaną z Pro Display XDR i dodatkowo iMac będzie dostępny w kilku kolorach.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. Justin Gets Real

  Czy ja wiem, czy te reklamy Intela takie nie udolne – kilka rzeczy ładnie wypunktowali 🙂

  Odpowiedz
   • Justin Gets Real

    Ultrabooki typu x360 to już kwestia gustu. Mnie taki HP Spectre x360 się podoba. A zabawa u znajomych takim rozwiązaniem pokazuje, że fajnie jest mieć taką opcję.

    Trafne wypunktowanie:
    – brak FaceID,
    – brak ekranu dotykowego (eh dali by chodziarz obsługę Pencil na TouchPadzie),
    – tylko 1 monitor laptopów z procesorem M1
    – Siri

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *