^
DaVinci-Resolve-17-Cut

DaVinci Resolve 17 ze wsparciem Apple Silicon

Przemysław Marczyński

17 listopada 2020

Jeden z najpopularniejszych programów do montażu filmów otrzymuje poważną aktualizację, która wykorzystać ma potencjał nowych komputerów Apple. Kolejna odsłona DaVinci Resolve 17 działa już na procesorach M1. Sama aktualizacja programu wnosi ponad 300 nowych funkcji i 200 usprawnień. I najważniejsze… program można pobrać za darmo i wykorzystać w zaawansowanych projektach wideo.

Program do wideo dedykowany dla komputerów Apple

Kiedy zastanawiamy się jak szybko profesjonalne aplikacje trafią na komputery z procesorami Apple mogło pojawić się wiele wątpliwości. Okazuje się jednak, że programiści czołowych firm stają na wysokości zadania. Mamy już wsparcie dla świata audio oraz betę Photoshopa.

Do grona zaawansowanych narzędzi wspierających układ M1 od Apple trafia również jeden z najlepszych programów do montażu i kolorowania filmów DaVinci Resolve.

DaVinci Resolve 17 – kompletne narzędzie do produkcji filmowej

DaVinci-Resolve-17-Cut

DaVinci Resolve to kompletny program umożliwiający tworzenie filmów, efektów specjalnych i zarządzanie dźwiękiem. Występuje w dwóch wersjach, z czego jedna, rozbudowana odsłona jest zupełnie darmowa i dla wielu użytkowników wystarczająca do pracy. Nowa wersja przynosi wiele zmian ułatwiających zarządzanie projektami. Lista zmian jest imponująca. Od takich smaczków jak podgląd efektów przejść po przeciągnięciu myszką nad ikoną, po zaawansowany mechanizm kołowania HDRów. Silnik aplikacji Neural Engine potrafi identyfikować twarz i dopasowywać nakładane efekty. Łatwiej można synchronizować materiał wideo z wielu kamer. Ułatwiono narzędzie współpracy pomiędzy użytkownikami. Moduł Fusion posiada więcej gotowych szablonów do wykorzystania i tworzenia animacji. A to dopiero początek. Warto obejrzeć poniższe wprowadzenie od nowego DaVinci Resolve 17.

Cena i dostępność

DaVinci-Resolve-Speed-Editor

DaVinci Resolve 17 jest obecnie w wersji publicznej bety. Ze strony producenta można pobrać zarówno darmową wersję, jak i również edycję płatną – DaVinci Resolve 17 Studio.

Przez ograniczony czas program można kupić u polskich dystrybutorów razem z konsolą Speed Editor co jest bardzo ciekawą propozycją dla potrzebujących narzędzia, pomocnego w szybkiej edycji filmów.

Pobierz darmową wersję DaVinci Resolve 17.1 dla Mac.

Pobierz DaVinci Resolve 17.1 Studio dla Mac,

 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy