^
Adobe Photoshop logo

Adobe Photoshop dla Apple Silicon już dostępny (beta)!

Jaromir Kopp

17 listopada 2020

Tym razem nie można zbytnio narzekać na leniwych programistów Adobe (jak ich nazywał kiedyś Jobs). Już można testować publiczną betę Photoshopa, a Adobe zapowiada szybkie uzupełnianie jej o brakujące funkcje.

Adobe Photoshop dla Apple Silicon M1 (ARM)

Z radością informujemy o pierwszej wersji Beta Photoshopa działającego natywnie na sprzęcie Apple Silicon!

Ta wczesna wersja Photoshopa dla Apple Silicon oferuje wiele z podstawowych funkcji programu Photoshop, na których możesz polegać w codziennej pracy, a w najbliższych tygodniach będziemy dodawać kolejne funkcje. Zauważ, że oprogramowanie Beta nie jest jeszcze oficjalnie wspierane przez Adobe […].

Nie jest to w pełni funkcjonująca wersja programu Photoshop; zawiera kilka ograniczeń w porównaniu z szerzej dostępną wersją programu Photoshop dla Macintosha. Z czasem udostępnionych zostanie więcej funkcji. Więcej szczegółów znajdziesz w sekcji „Znane problemy” […].

Więcej informacji znajdziecie w komunikacie na blogu Adobe. Photoshop dla Apple Silicon powinien się pojawić w aktualizacjach, ale tylko na komputerach z M1. Jeżeli się nie pojawił, Adobe radzi: 

Jeśli posiadasz kwalifikujący się sprzęt ARM i nie widzisz instalatora, sprawdź ręcznie, czy nie ma aktualizacji (Pomoc > Sprawdź aktualizacje). Jeśli nadal się nie pojawi, spróbuj wylogować się/wylogować z powrotem do aplikacji Creative Cloud Desktop.

Swoją przygodę z Photoshopem zacząłem od wersji 2.0.x, ale od kilkunastu lat nie jest mi już potrzebny. Zadowalam się Pixelmatorem i Affinity Photo. Ten drugi program jest już na Apple Silicon, ale w oficjalnej pełnej wersji.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *