^
appletvplus-mojmac1

Nie wszyscy dostaną darmowy abonament na Apple TV+

Przemysław Marczyński

27 października 2020

Apple przedłuża za darmo abonament na Apple TV+. To świetna informacja dla użytkowników sprzętu Apple. Jednak nie wszyscy będą mogli cieszyć się 90 dniami bezpłatnego oglądania produkcji filmowych z Apple TV+. Otrzymałem informację, że mój abonament na telewizję wygasa. I nie da się z tym już nic zrobić.

Darmowe 90 dni Apple TV+

appleid-konto

Co jakiś czas uruchamiałem App Store. Wybierałem w lewym dolnym roku moje imię i nazwisko, a potem wybierałem Pokaż informację. Tu znajdziemy informację o wszystkich subskrypcjach, jakie wykupiliśmy u Apple. Nic się u mnie nie zmieniało, a Jaromir pisał niedawno, że ma już nową datę wygaśnięcia abonamentu. Niecierpliwiłem się i chyba słusznie, bo wczoraj otrzymałem e-mail z przypomnieniem o wygasającej usłudze Apple TV+. Zadzwoniłem do Apple.

Nie da się, bo jestem chytry 🙂

Po wypełnieniu formularza kontaktowego, telefon zadzwonił natychmiast. Jednak rozmowa, a raczej oczekiwanie na rozwiązanie problemu zajęło już nieco dłużej. Osoba, która mnie obsługiwała nie wiedziała, że Apple rozdaje dodatkowe dni abonamentu Apple TV+. Na początku próbowano mnie przekonywać, że to plotki. Jednak moja prośba o skrupulatniejszą weryfikację tego tematu przyniosła efekt. Poproszono mnie o kilkanaście minut cierpliwości. W tle leciała muzyczka, a ja czekałem.

appletvplus-mojmac2

Po powrocie operatora zostałem bardzo mocno przeproszony i potwierdzono moją rację. Kilka razy nawet, pewnie po to, abym mógł cały spłonąć od ilości zachwytów nad moją dociekliwością. Lubię te rozmowy ze wsparciem technicznym Apple. Usłyszeć tu można więcej pochwał niż psycholog na sesji jest w stanie z siebie wydusić 🙂 Ostatecznie sprawa nie jest rozwiązywalna. W moim przypadku, gdy aktywowałem usługę Apple TV+ wyłączyłem jej automatyczne przedłużanie (nie pamiętam tego faktu, ale tak lubię porady telefoniczne Apple, że muszę im uwierzyć). Jeśli zatem nie pojawią się Wam dodatkowe, darmowe dni abonamentu Apple TV+, to znaczy, że podobnie jaj ja okazaliście się Januszami biznesu i z obawy przed obciążeniem karty wyłączyliście automatyczne przedłużenie abonamentu na Apple TV+. Nie ma na to lekarstwa. Jedyna nadzieja w tym, że usługa Apple One, kumulująca: Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade i iCloud zostanie uruchomiona już niebawem. Apple TV+ chociaż nie ma tak ogromnej biblioteki filmów i seriali jak konkurencja, to jednak potrafi skutecznie zapewnić nam nieprzespane noce

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Vilk

  A ja po kupieniu ipada air 3 dostałem rok za free tv+ 🙂

  • Przemysław Marczyński

   To lepiej nie wyłączaj automatycznego przedłużenia abonamentu po darmowej ofercie 🙂

 2. Yahuto

  Nie jest to prawda. Kiedy chciałem wyłączyć z miesiąc temu autoodnawianie subskrypcji ATV+ aby nie zapomnieć o tym w listopadzie to pojawiła się informacja ze anulowanie spowoduje natychmiastowe wyłączenie usługi ATV+ bez możliwości ponownego włączenia w tym okresie darmowym. Gdybyś tak zrobił to byś nie mógł oglądać dziś filmów.
  Zrezygnowałem, ustawiłem przypomnienie w cal.

 3. Andyt

  No to zrobiłem podobnie, zrezygnowałem aby nie zapomnieć w styczniu i co przy uruchomieniu aplikacji – możęsz kupić subskrypcję.
  No to zadzwoniłem do Supportu Pani była miła, konsultowała z technikami i cóż faktycznie wspomniała o sytuacji, żę były włacane ponownie usługi ale już tak nie ma i co i nic. Apple jak zwykle – tylko kasa i kasa ….