^
iOS 14 wyprzedził iOS 13

iOS 14 nie zdobywa naszych iPhone’ów tak szybko, jak 13

Jaromir Kopp

28 października 2020

Mniej więcej o północy ilość iPhone’ów z zainstalowanym iOS 14.x przekroczyła ilość urządzeń z iOS 13. To bardzo dobry wynik, jednak rok temu iOS 13 poradził sobie lepiej.

iOS 13 „pokonał” poprzednika szybciej

To dość zaskakujące, ale iOS 13, który miał jednak ciut więcej przygód i problemów na starcie niż iOS 14 pokonał w ilości instalacji poprzednika o niemal dwa tygodnie szybciej.

Wytłumaczeniem może być wcześniejsza premiera iPhone’ów 11, które trafiły na rynek już z preinstalowanym iOS 13. W rym roku system nie miał takiego wsparcia w sprzęcie. iPhone’y 12 i 12 Pro pojawiły się u pierwszych użytkowników dopiero kilka dni temu.

iOS 13: 46,22%, iOS 14: 46:58%, reszta 7,2%

Adaptacja systemu iOS 14 od premiery

Cytowane liczy pochodzą z serwisu Mixpanel 

Powyższy wykres przedstawia adaptację iOS 14 od dania oficjalnej premiery. Warto zauważyć, że beta iOS 14 przekroczyła 1% instalacji jeszcze w lipcu. Tuż przed premierą oficjalną ilość użytkowników iOS 14 beta sięgał 1,6%.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

 1. C-MOS

  Ja na przykład wyłączylem sobie automatyczną aktulizację zanim zainstalowała mi się wersja iOS która wspiera API do szpiegujących aplikacji typu anty-covid. Na razie nie planuję zmiany na nowszą wersję, bo nie specjalnie widzę nowe funkcjonalności, które by mnie przekonały.

  Odpowiedz
  • Jaromir Kopp

   Nie chwal się swoją ignorancją. Nie masz pojęcia jak to „szpiegowanie” działa. Wstyd!

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.