^

Już niebawem zarządzanie filmami z iPhone’a stanie się bardzo intuicyjne

Przemysław Marczyński

28 października 2020

Coraz lepsze możliwości kamery iPhone’a sprawiają, że coraz częściej wykorzystujemy go do rejestrowania filmów. Wspomnienia wideo są równie cenne, jak te, zatrzymane w kadrze aparatu fotograficznego. Również coraz szybszy internet sprawia, że dzielimy się coraz częściej materiałami wideo. W jaki sposób będziemy mogli odnaleźć się w ogromnej liczbie tworzonych filmów? Apple przejmuje mały startup, aby nam to ułatwić.

50 milionów dolarów

Zespół Vilynx Inc. żródło: https://angel.co/company/vilynx

Jak podaje Bloomberg, Apple wydało 50 milionów dolarów, aby kupić firmę Vilynx Inc. 50 pracowników firmy zostało przeniesionych do Apple. Zostanie utrzymane biuro w Barcelonie i będzie nadal rozwijać technologię Sztucznej Inteligencji powiązaną z materiałami wideo.

Ulepszanie Siri i Apple TV+

Jakie korzyści płyną z przejęcia Vilynx Inc.? Firma opracowuje technologię do wyszukiwania i personalizacji treści wideo. Naturalnym wydaje się, że zostanie wykorzystana do zasobów filmowych w usłudze Apple TV+ gdzie będzie podsuwać nam materiały, które mogą nas zainteresować. Również Siri powinna lepiej rozpoznawać osoby pojawiające się w filmach nagrywanych iPhone’em co pozwoli uporządkować nasze materiały wideo.

Źródło: Bloomberg

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy