^
Ted Lasso

Dziś wieczorem masz tylko jedno do zrobienia – Ted Lasso

Przemysław Marczyński

11 października 2020

Już dawno nie zdarzyło mi się, aby zawalić całą noc. W sumie to nie pamiętam, abym miał taki serialowy ciąg. Z piątku na sobotę siedziałem przyssany do telewizora i jednym ciurkiem wchłaniałem wszystkie odcinki serialu. Mówili, że Ted Lasso jest fajny. Twierdzę, że jest rewelacyjny. Serial zarówno rozbawił mnie do łez, a wielokrotnie złapał za serducho ściskając mocno i dając mi czas, aby zatrzymać się nad swoim życiem. Ten wyjątkowy miks emocji sprawia, że musisz obejrzeć ten serial. Zakochasz się w nim tak jak ja.

Trener na miarę

Kiedy trener futbolu amerykańskiego przybywa do Wielkiej Brytanii, aby prowadzić drużynę piłkarską wiedz, że to nie jest przypadek. Chociaż wydawać się może to słabym żartem wiedz, że jest to wyborny pomysł na serial. Ted’a zatrudnia kobieta po przejściach, która chce, aby jej drużyna… to skomplikowane, ale uwierz mi, że będzie prowadzić do wielu ciekawych i bardzo zabawnych historii.

Ted_lasso-mojmac

Futbol i piłka nożna

Czym różni się piłka nożna od futbolu? Wielu stwierdzi, że niczym. Inni powiedzą, że w futbolu piłkę przez większość rozgrywki trzyma się w rękach. Właśnie na takich dywagacjach Ted Lasso buduje żarty. Łączenie faktów i potem zaskakujące gry słów pozwalające rozpłakać się, gdy pojawi się puenta opowieści. W serialu dowcip wylewa się zarówno ze zgrabnie budowanych dialogów, jak również gry aktorskiej (też uwielbiasz pana trenera i jego wylewne rady?). Miks amerykańskich i angielskich zachowań tworzy wyjątkową podstawę do tworzenia niezapomnianych scen.

Ted_Lasso

Bo każdy z nas odnajdzie tam siebie

Dlaczego Ted Lasso Cię zauroczy? Bo w postaciach serialu każdy znajdzie cząstkę siebie. Spotkamy tu egocentrycznych bubków, wystraszonych gryzipiórków, szczerych do bólu i pewnych siebie bohaterów. Każdy z nich zmaga się ze swoimi problemami, które sami przeżywamy. Świetnie się ogląda filmy, w których widzimy swoje odbicie i zastanawiamy się, w jaki sposób problem zostanie rozwiązany. Bo tu cała zabawa dotyczy nie tego, czy zespół wygra Premier League, ale czy uda się z rozsypanych relacji międzyludzkich stworzyć szczęśliwe zakończenie. Różnorodność bohaterów, ich skrajne relacje i charaktery są świetnym tłem do budowania opowieści, które będą nas dotykać, bo w wielu przypadkach sami przeżywamy podobne rozterki. To jest magia serialu Ted Lasso, wyjątkowej opowieści o ludziach.

Dziś masz tylko jedno do zrobienia

Na Mój Mac pisałem też o innym serialu, którym się zachłysnąłem. I polecam sprawdzić co będziesz w stanie zrobić w „Obronie syna”. Jednak Ted Lasso to zupełnie inna rozrywka. Jason Sudeikis w roli wyjątkowo optymistycznego trenera Ted’a gra wybornie. Brendan Hunt jako trener może niewiele mówi, ale jako coś szepnie, to z pewnością zostanie w pamięci. Jeremy Swift jako Higgins ujmie Cię tym, jak wyjdzie z potrzasku bycia lojalnym pracownikiem i fanem piłki nożnej. I na końcu wyśmienita Hannah Waddingham grająca twardą kobietę-szefową. Nazwisk, które warto było tu wymienić jest jeszcze kilka, bo aktorzy w serialu stworzyli świetne kreacje. Gwarantuję Ci świetną zabawę. I chociaż serial ten pewnie wejdzie do kategorii komedii, to nie brakuje mu głębokich przemyśleń nad ludzkimi relacjami. Dziś wieczorem zrób tylko jedno. Włączcie Ted’a Lasso i spędź czas śmiejąc się i wzruszając.

Obejrzyj Ted Lasso w Apple TV+

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy