^
iPad Air 4

Tak będzie wyglądał nowy iPad Air 4

Jaromir Kopp

7 września 2020

Dzięki niefrasobliwości producentów etui wiemy już, jak będzie wyglądał iPad Air 4. Z innych źródeł dowiedzieliśmy się też, kiedy nastąpi jego premiera. To już jutro!

iPad Air 4 z ramkami jak Pro?

Tak to wygląda przynajmniej na zdjęciach lub renderingach prezentujących nowy tablet Apple w etui specjalnie dla niego przygotowanych. Te pojawiły się już w serwisie Amazon na stornach kilku producentów. Należy przyznać, że nowy Air nawet ubrany w mniej lub bardziej pancerne etui prezentuje się bardzo elegancko.

Widać, że zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami nie ma on Face ID. Opisy nie wspominają nic o Touch ID, który miał zostać przez Apple ukryty w przycisku górnym (włączniku). Jednak producenci chwalą się „dobrze i precyzyjnie wykonanymi wycięciami, które nie utrudniają dostępu do elementów sterujących”. Widać też złącze Smart connector.

Zwodniczy może być kabel ze wtykiem Lightning prezentowany na jednym ze zdjęć. Do tej pory wszystkie przecieki zapowiadały pojawienie się gniazda USB-C w iPadzie Air 4. Raczej tak się stanie, bo już nie raz na wczesnych zdjęciach od producentów pokrowców trafiały się pomyłki.

iPad Air 4 amazon

Nadal niewiele wiemy nic pewnego o wnętrznościach iPada Air 4. Niektóre przecieki sugerują, że został w nim użyty procesor A12X, czyli taki sam jak w poprzedniej wersji iPadów Pro, a od obecnej różniący się „wyłączeniem” ósmego rdzenia graficznego. Zostanie on też dość hojnie obdarzony pamięcią RAM (aż 4 GB). Pamięć masowa ma być oferowana w dwóch wariantach 128 GB i 256 GB.

Premiera już za 30 godzin?

Jako najbardziej prawdopodobny termin opublikowania informacji prasowej o iPadzie Air 4 Jon Prosser podał godzinę 9 rano czasu wschodniego w USA, czyli 15.00 u nas we wtorek. Do tego momentu będziemy czekać na dokładne informacje o iPadzie Air w czwartym wcieleniu i jego cenach. Jeżeli te ostatnie nie będą mocno odbiegać od obecnego modelu, to może stać się on hitem.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (5)
L

5 komentarzy

 1. Macbook 12"

  Tylko po co iPad skoro na Macbook’u 12″ z Apple SoC będzie można odpalić wszystko to co na iPadzie.

  • Jaromir Kopp

   Nie wszystko, a tylko to co deweloperzy nie zablokują i będzie mogło pracować bez ekranu dotykowego.
   Po drugie wielu kupuje iPada dla Apple Pencil i jednak mniejszej masy.

   • Stmulator

    Jeśli blokada domyślnie jest wyłączona to zakładam, że już po stronie Apple jest przerobienie myszki i kursora na symulowanie dotyku i gestów. Zreszta już to maja w symulatorze.

    Mam nadzieje, że niewielu developerow będzie sztucznie zabraniać. Może jeśli maja osobna wersje na Mac. Przecież „z automatu” mają nowych użytkowników przy już dosyć nasyconym rynku tabletów.

    • Jaromir Kopp

     Domyślnie będzie „włączone”. Blokować raczej nie będą, ale sporo aplikacji nie da się dobrze na Mac obsługiwać.

 2. belmondo

  Nie tak dawno jak na iPady Air wypuścili trójkę. Nie rozumiem po co nowy air skoro trójka jest genialna i ma prawie wszystko w tym ładniejszy wygląd. iPadów Air nigdy nie aktualizowali po roku ?

  Natomiast iPada Pro z A14 mogliby wypuścić teraz.