^
Nowy iPad Air - zdjęcie z instrukcji

iPad Air 4 z dużymi zmianami! Wyciekła instrukcja obsługi

Jaromir Kopp

27 sierpnia 2020

O tym, że iPad Air będzie konkretnie odświeżony, piszemy już od kilku miesięcy. Jednak teraz trafił się dość konkretny i raczej wiarygodny przeciek. Komuś wpadła w ręce hiszpańska instrukcja do iPada Air. Ciekawe, bo nawet sobie nie przypominam, abym kiedykolwiek takiej potrzebował.

iPad Air 4 prawie bez ramek i z USB-C

O zmianie wyglądu obudowy iPada Air i zaadaptowaniu portu USB-C po iPadzie Pro już pisaliśmy prawie dwa miesiące temu. Również wspominaliśmy o zwiększeniu rozmiaru ekranu. Teraz jednak dochodzą do nas bardziej konkretne informacje. Są one wyjątkowo interesujące.

Bez ramki, a z Touch ID

To jedna z ciekawszych informacji. Nowy iPad Air, choć prawdopodobnie nie znajdziecie w nim przycisku „Początek”, to będzie on wyposażony w Touch ID zamiast droższego Face ID. Skaner linii papilarnych ma zostać umieszczony w przycisku włącznika. Wg zdjęć hiszpańskojęzycznej instrukcji od rzekomego iPada Air, aby autoryzować np. płatność Apple Pay, należy „dotknąć górny przycisk”. Niestety po rysunkach trudno ocenić jego wymiary poza szerokością. Jednak wątpię, aby Apple zdecydował się na konieczność przesuwania palcem w celu zeskanowania, zresztą instrukcja opisuje dotknięcie. Widocznie jest on wystarczająco „gruby”, aby zapewnić odpowiednią powierzchnię kontaktu z palcem.

Instrukcja potwierdza wcześniejsze doniesienia o porcie USB-C oraz pokazuje złącze Smart Connector. Jednak, aby posiadaczom iPadów Pro nie zrobiło się smutno, przypomnę, że Air nie będzie miał Face ID, ani również rozbudowanego aparatu z LiDAR-em. Zastosowano w nim z tyłu tylko jeden obiektyw.

Jeżeli ceny nowych Air zostaną na obecnym poziomie, a Apple nie zdecyduje się na zastosowanie zbyt archaicznych wnętrzności, to może być to bardzo interesujący model iPada dla osób, którym Pro wydaje się za drogi, a „zwykły” za mały i zbyt skromnie wyposażony.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy