^
Orange logo

Płatność z Orange nie rozwiązuje problemu z brakiem faktur z App Store

Jaromir Kopp

28 sierpnia 2020

Abonenci Play to doświadczenie mają już pewnie za sobą, jednak dla mnie jest ono nowe. Niestety nie będzie rozterek, czy opłaty za Netflixa uda się „wpuścić w koszty”.

Płać z Orange

Nie tak dawno w formie pilotażu, Orange wprowadził możliwość opłacania zakupów w App Store oraz abonamentów za usługi obsługiwane przez system Apple. Działa to dobrze, jest wygodne i pozwala w pewnym stopniu odroczyć płatność. Co więcej, jeżeli nie podaliśmy innych form płatności w ustawieniach konta, to Orange ochroni nas przed nadmiernymi wydatkami. Próg jest ustawiony na 300 zł miesięcznie.

Więcej dowiesz się z art. „Opłacaj usługi i zakupy w App Store za pomocą Orange

Zakupy u Apple poza fakturą

Wczoraj otrzymałem pierwszą fakturę po uruchomieniu płatności z Orange. Zakupy „u Apple’a” w tym przypadku opłata za iCloud 2 TB jest wyszczególniona poza wartościami dotyczącymi faktury. Po prostu jest to informacja, że taka płatność miała miejsce. Czyli nici ze wpisania tych zakupów w koszty.

Faktura Orange z płatnościami App Store

Dodatkowo nawet na osobnej liście z rozliczeniem opłat z Orange, przy pozycji widnieje tylko numer płatności, ale nie jest ona opisana. Więc niestety nie dowiemy się wprost, czego dana kwota dotyczyła i musimy szukać odpowiednich informacji na koncie Apple. Dzień po otrzymaniu faktury od Orange odpowiednia pozycja na liście jeszcze się nie pojawiła. Być może pojawi się po zaksięgowaniu płatności.

Z tych powodów płatność z Orange straciła u mnie pozycję preferowaną i znalazła się pod kartą kredytową, a nad debetową.

Lista metod płatności Apple

Tak czy siak, usługa działa i może mieć wiele zalet dla części z Was.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. Mariusz

  Można w ogóle dostać FV za iCloud? Teoretycznie przecież mogę używać go służbowo i chciałbym wrzucić jego koszty w koszty firmy…

  • ufojwe

   Jeżeli masz wykupiony pakiet iCloud to co miesiąc dostajesz fakturę na maila.

   • Jaromir Kopp

    Jasne… to wpiszą ją w koszty firmy.
    Podpowiem: sprzedaż usług wew. unii nie może być ovatowana. Oznacza to, że albo nie odliczysz VAY, albo popełnisz poważny błąd księgowy.
    Druga podpowiedź: niech Cię nie zmyli stawka 23%. Polskę i Irlandię łączą dwie rzeczy, jedną z nich jest podstawowa stawka VAT.

    • Mariusz

     Właśnie bardzo mnie to ciekawi… Jesteś tego pewien Jaromir? Nie ukrywam, że sam chętnie wrzuciłbym iCloud w koszty firmy…