^
Apple Store w Pradze

Apple Store niebawem startuje w Pradze. Apple szuka pracowników

Jaromir Kopp

28 sierpnia 2020

Pod koniec stycznia zeszłego roku pisałem o tym, jak premier Czech zaproponował podczas spotkania z Cookiem utworzenie Apple Store w Pradze, oferując nawet dobrą lokalizację. Wygląda na to, że półtora roku wystarczyło, aby sprawa otwarcia sklepu Apple w Pradze zbliżyła się do finału.

Apple Shop Leader — Prague (full time)

Takie ogłoszenie pojawiło się na stornach Apple 21 sierpnia.

Wymagania:

  • Biegła znajomość języka czeskiego i angielskiego.
  • Łącz ludzi z rozwiązaniami Apple, budując niezrównaną lojalność klientów.
  • Zapewnij wyjątkowe wrażenia klientów Apple w Twoim sklepie dzięki ścisłemu zaangażowaniu i partnerstwu na wszystkich poziomach zespołu sklepowego.
  • Szkól i inspiruj zespoły sprzedawców w sklepie, aby mieli wiedzę na temat najnowszej oferty produktów i usług Apple.
  • Prowadzić i rozwijaj działalność w sklepie, aby osiągać cele sprzedażowe, analizując wyniki i dzieląc się spostrzeżeniami.
  • Zadbaj o to, aby zaangażowanie firmy Apple w doskonalenie oferty handlowej było realizowane w całym sklepie.

To fragment opisu stanowiska pracy. Choć w innym miejscu opisu pada informacja o „merchandisingu” i współpracy z „partnerami handlowymi”, to reszta wymagań zamieszczonych w ogłoszeniu znacznie bardziej pasuje do własnego sklepu Apple lub prowadzonego przez jego zespół. To na pewno nie jest ogłoszenie związane z APR lub innymi niezależnymi sprzedawcami Apple. A takich salonach nie ma pracowników zatrudnionych przez Apple bezpośrednio, ani z naboru przeprowadzanego przez Apple.

Przypomnę, że w styczniu zeszłego roku premier Czech zaproponował Cookowi otwarcie salonu. Nasz premier niestety wymienił jedynie grzecznościowe frazesy

Wielu nie wierzyło wtedy, że Apple może się zdecydować na taki ruch lub wietrzyło w tym ustawkę. Nawet jeżeli „niespodziewana” propozycja nie była tak wielką niespodzianką dla Cooka, to jej efekty wydają się bardzo konkretne.

Apple Store w Pradze nie zmieni jednak mojej sytuacji. Nadal najbliżej będzie mi do Drezna (274 km).

Jeżeli też chcecie pracować w Apple, to również jest okazja. Wciąż trwa nabór na Apple Solutions Consultant w Białymstoku

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy