^
Orange logo

Opłacaj usługi i zakupy w App Store za pomocą Orange

Jaromir Kopp

17 sierpnia 2020

Orange jako drugi operator w Polsce, po Play, uruchomił system płatności za usługi Apple w rachunku telefonicznym. Na razie usługa jest uruchomiona w formie pilotażowej, ale już można z niej korzystać.

Płatność odroczona wraz z fakturą za usługi abonamentowe

Po włączeniu rozliczania przez telefon komórkowy jako metody płatności na koncie Apple ID, opłaty za usługi oraz zakupy aplikacji, gier i filmów będą doliczane do faktury za abonament. Będziemy opłacać je tak samo, jak rachunek. Dla bezpieczeństwa ustalono limit na zakupy tą metodą w wysokości 300 zł miesięcznie.

Z usługi można korzystać, gdy ma się zawartą umowę abonamentową z Orange.

W największym skrócie: opłata za aplikację lub usługę jest doliczana do faktury Orange. Nie musisz podawać swoich danych, numeru karty płatniczej, czy konta bankowego. Nie ma też potrzeby logowania się czy wypełniania formularza. W przypadku doliczenia opłaty do faktury Orange wystarczy kilka kliknięć, a odpowiednia kwota zostanie uwzględniona w najbliższej miesięcznej fakturze za abonament.

Bezpieczna forma płatności – nie musisz podawać żadnych swoich danych przy kolejnych zakupach w App Store.

Nie musisz martwić się wysokimi rachunkami za zakupy w App Store – Twój limit miesięczny dla serwisów Apple wynosi 300 zł.

Twoja płatność jest odroczona. Zakupioną aplikację opłacisz dopiero wraz z miesięcznym rachunkiem za usługi Orange.

Możesz z łatwością kontrolować wydatki na zakupy w App Store – wszystkie kwoty znajdziesz na miesięcznej fakturze za usługi elektroniczne.

Tak chwali tę metodę płatności Orange w komunikacie prasowym.

Jak uruchomić płatność Orange?

  • Najłatwiej zrobić to za pomocą iPhone’a.
  • Wchodzimy w Ustawienia, dalej w Apple ID (na samej gorze).
  • Pukamy w Płatność i wysyłka i dalej w Dodaj metodę płatności.
  • Wybieramy Telefon komórkowy, wpisujemy numer i pukamy w Zweryfikuj.
  • Po chwili powinniśmy dostać kod zwrotny i usługa zostanie aktywowana.

Pamiętajcie, że kolejność metod płatności na liście ma znaczenie. Przy automatycznym pobieraniu opłat za usługi, Apple zaczyna od tej najwyżej na liście (z wyłączeniem Apple Pay, bo ona zawsze wymaga zatwierdzenia przez użytkownika). Dlatego, jeżeli macie kilka metod, to Telefon komórkowy przenieście na górę zaraz pod Apple Pay (jeżeli używacie).

Metody płatności

Ta forma może być bardzo interesująca dla mniejszych firm, aby wpisać w koszty, wydatki związane z działalnością, poniesione np. w App Store. Jednak zapewne pojawią się problemy księgowe, jak uzasadnić lub wydzielić z faktur koszty zakupu usług rozrywkowych np. Apple Music, czy Netflix. Możecie dzielić się swoimi pomysłami w komentarzach.

Jak to wygląda na rachunku, postaram się opisać za miesiąc.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy