^
Konferencja Apple 12 września 2018

Znamy plan Apple na jesień! Proszę wpisać do iCala daty konferencji

Jaromir Kopp

13 sierpnia 2020

Jeżeli informacje się potwierdzą, a w zasadzie pod względem dat to źródło jest niemal nieomylne, to czeka nas mała rewolucja. Widać, że choć Apple, a przynajmniej jego wyniki finansowe są wirusoodporne, to plany i harmonogram już nie.

Zaczynamy od… Apple Watch i iPada!

Zegarek i iPad mają zostać zaprezentowane bez wielkich fanfar zwykłą notatką prasową już 7 września.

Ponieważ Apple Watch s6 będzie już wyposażony w watchOS 7, a on znów wymaga iOS 14. Oznacza to, że premiera iOS 14 i iPadOS 14 też powinna mieć miejsce w pierwszej połowie września. Bety już działają całkiem sprawnie, choć czwarta przyniosła nowe problemy ze znikająca klawiaturą. Będą musieli programiści Apple się bardziej postarać.

iPhone 12 już z konferencją

Na premierę iPhone’ów 12 musimy w tym roku poczekać aż do 12 października. Dodatkowo zgodnie z wcześniejszymi informacjami, nie dostaniemy wszystkich modeli jednocześnie.

Pierwsze do sprzedaży trafią iPhone’y 12. Zamawiać je będzie można (nie wiadomo, czy we wszystkich regionach jednocześnie) od dnia konferencji. Wysyłka rozpocznie się tydzień później (19 października). To dość nietypowa data, bo zazwyczaj urządzenia trafiały do sprzedaży w piątki.

Niestety, jeżeli chodzi o iPhone’a 12 Pro, to ich przedsprzedaż i wysyłka rozpocznie się dopiero w listopadzie i jej data nie jest jeszcze sprecyzowana.

Informacje podawane przez Jona Prossera są trochę inne niż, te pochodzące od dostawców. Wcześniej informowaliśmy, że najpierw mogą trafić do sprzedaży iPhone’y o ekranach 6,1″, czyli jednocześnie zwykły i Pro. Później znów te o skrajnych wielkościach ekranów (najmniejszy 12 i największy 1 Pro).

I jak? Daty i alarmy już wpisane w iCalu?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy