^
iPhone 12 Max

iPhone’y 12 się spóźnią, ale które bardziej?

Jaromir Kopp

3 sierpnia 2020

Apple w zeszłym tygodniu podczas konferencji finansowej potwierdziło, że wprowadzenie do sprzedaży iPhone’ów 12 zostanie opóźnione w tym roku ze względu na trwający światowy kryzys związany z pandemią i ograniczenia w podróżowaniu. Apple w zeszłym roku rozpoczął sprzedaż iPhone’ów pod koniec września. W tym roku, dostawy iPhone’ów zaczną się „kilka tygodni później”.

Średnie w pierwszej kolejności

W 2020 r. spodziewamy się łącznie czterech iPhone’ów 12 z ekranami OLED w rozmiarach 5,4, 6,1 i 6,7 cala. Nie jest jasne, czy wszystkie modele iPhone będą dostępne później niż zwykle. Jednak nowy raport DigiTimes powołujący się na źródła z łańcucha dostaw, sugeruje, że Apple może stopniowo rozpoczynać sprzedaż. I nie byłoby w tym nic dziwnego. Tak było podczas premiery iPhone’a X i 11, choć różna była kolejność. Raz pierwszeństwo miały modele bardziej popularne, a innym razem „pro”.

Apple może wprowadzać swoje iPhone’y 5G w dwóch etapach. Dwa 6,1″ modele w pierwszej kolejności oraz dwa 6,7″ i 5,4″ w drugiej. Dostawcy płyt głównych SLP dla pierwszych modeli (6,1″) niedawno rozpoczęli dostawy, dla drugich rozpoczną pod koniec sierpnia.

Dostawy elastycznych płyt dla nowych iPhone’ów osiągną w tym roku szczytowy poziom około 2-4 tygodni później niż zwykle.

Tyle wiemy z raportu Digitime cytowanego przez Mac Rumors.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w obu rzutach będą modele „Pro” i „zwykłe”. Najszybciej będą mieli okazje wydać swoje pieniądze, amatorzy „średnich” ekranów. Ci, którzy mają bardziej skrajne upodobania, będą musieli poczekać dłużej. Oba modele „drugiego rzutu” będą miały ekrany w wielkościach wcześniej niespotykanych.

A jak tam z Waszą cierpliwością? Na które wersje czekacie?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy