^
Chmura rodzinna. Dlaczego warto i kto ma dostęp do czyich danych

Kolejne doniesienia o pakietach usług Apple wzbogaconych o fitness

Jaromir Kopp

13 sierpnia 2020

Apple oferuje coraz więcej usług, część z nich jest niemal nieodzowna jak iCloud i Apple Music, bez innych da się żyć, a kolejne nie są niestety dostępne w naszym regionie. Jednak pakiet kosztujący sumarycznie mniej, mógłby zachęcić niezdecydowanych nawet do tych mniej potrzebnych usług.

Nazwa kodowa „Apple One”

Jak informuje Bloomberg, pakiety usług od Apple mają pojawić się jeszcze w tym roku i to wraz z premierą nowych iPhone’ów, czyli już w październiku.

Apple planuje różne zestawy usług. Podstawowy pakiet obejmie Apple Music i Apple TV+, natomiast droższa wersja będzie zawierać te dwie usługi plus Apple Arcade. Następny poziom doda Apple News+, a kolejny pakiet zaoferuje powiększenie przestrzeni w iCloud.

Od razu nasuwa się pytanie, czy debiut pakietów będzie ogólnoświatowy, czy ograniczony do niektórych regionów. Problem może sprawiać News+, dostępna obecnie w bardzo niewielu krajach. Mam też nadzieję, że będą pakiety, gdzie główną usługą będzie iCloud. Wg Bloomberg, struktura pakietów może jeszcze ulec zmianie.

Pakiet treningowy „Seymour”

Apple opracowuje również nową subskrypcję na wirtualne zajęcia fitness, z której można korzystać za pośrednictwem aplikacji na iPhone’a, iPada i Apple TV. Usługa ta będzie oferowana w droższych pakietach z pozostałymi usługami Apple. Usługa ma zostać nazwana „Seymour”.

Nowe pakiety będą przeznaczone dla rodzin, co oznacza, że będą współpracować z Chmurą rodzinną, która zapewnia dostęp do każdej usługi nawet sześciu osobom. Pakiety mają pozwolić na oszczędzenie od 2 do 5 dolarów miesięcznie.

Nic tylko czekać na szczegóły.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Kuba320

    Jakby jeszcze dali możliwość zapłacenia za rok z góry z jakimś rabatem.

    • Paweł Nyczaj

      Mam nadzieję, że zaoferują płatność z góry. Ciekawe, czy wraz z debiutem pakietu zawierającego News+ nastąpi ekspansja Apple News poza świat anglojęzyczny. Wtedy pozostałoby juz jedynie czekanie na Apple Card w UE