^
Lód

No i zostali z iPhone’em na lodzie

Jaromir Kopp

3 sierpnia 2020

Jak wiecie po ostatnim raporcie finansowym, Apple pobił wszelkie rekordy i przewidywania, ale sprzedaż iPhone’a wzrosła ledwie o 2%, choć np. takie Maki skoczyły o 22%, a iPady aż o ponad 30%! Jednak nie o lód w przenośni tutaj chodzi, a o film nakręcony przez czołowych hokeistów ligi NHL.

Taśma hokejowa i iPhone… nie rób tego w domu!

Taśma hokejowa to w zasadzie wiele rodzajów taśm zazwyczaj samoprzylepnych, stosowanych w tym sporcie. Używa się ich m.in. do owijania kijów, ale mają też inne zastosowania. Jednym z nich stało się przytwierdzanie iPhone’a 11 Pro do różnych przedmiotów.

Od razu przypomniało mi się, gdy kombinowałem jak przymocować iPhone’a do mojej Delty, aby zrobić zdjęcia „lotnicze”. Pamiętajcie! Takie eksperymenty grożą utratą gwarancji i potłuczeniem niezbyt taniego smartfona. Jednak wróćmy do filmu z cyklu „Shot on iPhone”.

Shot on iPhone 11 Pro — Hockey Tape — Apple

Wejdź na lód z dwoma najlepszymi graczami w NHL. Marc-André Fleury i Mark Stone, pokazują jak pchnąć iPhone 11 Pro do granic możliwości, zużywając tylko „trochę” taśmy hokejowej. Zobacz grę jak nigdy dotąd z Ultra Wide i Slo-mo.

W filmie szczególnie urzeka mnie pomysłowość w lokowaniu iPhone’a 11 Pro jako kamery i metody, które zastosowano. Tak, taśma hokejowa jest nawet lepsza niż Power tape, bo łatwiej ją potem odkleić.

Przypomniało mi się również, jak mój iPhone 6s Plus wyłączał się na chłodzie. Widać, że nowe modele raczej nie cierpią na taką przypadłość.

Już zdradziłem, swojego iPhone (3G) przyczepiałem do modelu delty własnej konstrukcji. Pochwalcie się, w jaki sposób Wy narażaliście swoje iPhone’y, aby zrobić lepszy film lub zdjęcia… nie powiem nikomu!

iPhone 3G i Delta

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.