^
iPhone CarKey

iPhone CarKey – działanie opisane w iOS 13.6

Paweł Józefiak

16 czerwca 2020

Pisaliśmy już o CarKey, w tym roku. W skrócie, będzie można w iPhone trzymać wirtualne kluczyki do auta. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej, dzięki okienkom bezpieczeństwa w iOS 13.6.

Kilka ciekawych rozwiązań iPhone CarKey:

  1. Będzie można trzymać kilka kluczy, które będą dostępne w aplikacji Wallet.
  2. Klucz będzie można dodać, pobierając dedykowaną aplikację dla konkretnej marki samochodu. Drugą opcją, ma być parowanie bezpośrednio z autem z poziomu aplikacji Wallet. 
  3. W procesie dodawania klucza, Apple wykorzysta informacje o koncie oraz dane lokalizacji, aby zwiększyć bezpieczeństwo. 
  4. Klucze będą mogły być udostępniane członkom rodziny – w zasadzie jednym przyciskiem. Zaproszenie można wysłać do innych użytkowników iPhone przez iMessage(o tym również pisaliśmy).
  5. Apple nie będzie zbierało żadnych danych CarKey o korzystaniu z kluczyka. Jednak producenci auta już tak. To nie są wrażliwe dane, ale jednak – będą wiedzieli kiedy zamykasz lub otwierasz samochód. Pewnie po to, aby dodać powiadomienie, że auto jest otwarte.

Możliwe, że na najbliższym #WWDC20 będzie szersze opisanie iPhone CarKey. Myślicie, że możemy się spodziewać tego w Polsce „na premierę”? 

 

Źródło: 9to5Mac

Paweł Józefiak

Lubię proste, ale efektywne rozwiązania. Uwielbiam grać i biegać. Szczególnie z technologią. Zawodowo zajmuję się marketingiem, ale okazało się, że to też lubię.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy