^
WWDC20

Apple podał więcej informacji o WWDC20

Jaromir Kopp

16 czerwca 2020

Na niecały tydzień przed WWDC20, Apple zaczął rozsyłać do deweloperów oficjalne zaproszenia na wirtualną konferencję WWDC 2020. W końcu poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących nowego forum i zasady zamawiania konsultacji w laboratoriach jeden na jednego.

Full stream ahead, czyli Pełnym strumieniem naprzód!

Tak brzmi bardzo udany slogan tegorocznej konferencji. Wystarczy usunąć z niego jedną literkę („r”) i otrzymamy komendę wydawaną na parowcach „Całą parą naprzód!” (Full steam ahead).

Konferencja otwierająca WWDC20 rozpocznie się w poniedziałek o 19.00. Na to wszyscy czekamy. Strumień będzie dostępny dla wszystkich tradycyjnie na stronie Apple-events oraz w aplikacjach na Apple TV i iOS/iPadOS.

Jednak wśród deweloperów więcej poruszenia wywołała możliwość sesji z inżynierami Apple „jeden na jednego”, podczas których będzie można omówić zagadnienia związane z nowościami, które pojawią się w nowych systemach, ale również porozmawiać o problemach, które deweloper napotkał dotychczas.

Procedura zamawiania sesji jest już opisana na stronie Labs.

Apple radzi:

Obejrzyj najnowsze sesyjne filmy wideo i odwiedź Fora Programistów Apple, aby sprawdzić, czy czasem już nie uzyskano odpowiedzi na Twoje pytania. Jeśli nie, zadaj pytanie dotyczące nowych technologii lub istniejącego problemu z kodowaniem.

Zgłoszenia są przyjmowane na spotkania odbywające się następnego dnia i mogą być składane przez zarejestrowanych w Apple Developer Program, Apple Developer Enterprise Program lub zwycięzców Swift Student Challenge. Zgłoszenia można składać od poniedziałku od 15:30 do 18:00, a od wtorku do czwartku od 18:00 do 18:00 PDT. Wystarczy zalogować się za pomocą identyfikatora Apple ID, wybrać laboratorium z harmonogramu, wprowadzić swoje pytanie i wysłać. […]

Dostępność jest ograniczona. Wnioski zostaną przejrzane, a w ciągu kilku godzin otrzymasz wiadomość e-mail ze swoim statusem.

Jeśli nie zostaniesz umówiony na spotkanie, możesz przesłać je ponownie następnego dnia, jeśli laboratorium jest dostępne lub opublikować na Forach Deweloperów Apple.

E-mail z potwierdzeniem terminu spotkania będzie zawierał godzinę i czas trwania spotkania (od 10 do 55 minut, w zależności od laboratorium). Będzie ona również zawierać łącze do rozmowy audio Webex, w którym połączysz się z inżynierem Apple i będziesz mógł udostępnić swój ekran, jeśli chcesz. Nagrywanie nie jest dozwolone; bądź gotowy do robienia notatek. Prosimy nie udostępniać poufnych informacji zdobytych podczas spotkania.

Również forum, które ma dziś zostać udostępnione w nowej wersji, wydaje się lepiej zorganizowane. Oto zasady nowego forum:

Każdy może przeglądać fora i wątki. Aby zadawać pytania lub zamieszczać odpowiedzi na różne tematy związane z rozwojem systemów, zaloguj się za pomocą identyfikatora Apple ID. Członkowie programu Apple Developer Program, członkowie programu Apple Developer Enterprise Program oraz zwycięzcy Swift Student Challenge mogą łączyć się z inżynierami Apple w związku z nowościami na WWDC20, więc jeśli posiadasz konto programisty, pamiętaj o zalogowaniu się za pomocą identyfikatora Apple ID powiązanego z jego kontem.

Zupełnie nowe fora wyposażone są w znaczniki (tagi), dzięki którym treści stają się łatwe do odnalezienia. Możesz znaleźć treść i oznaczyć swoje posty za pomocą specjalnych tagów dla WWDC20:

WWDC20 Community. Spotkaj się i porozmawiaj z innymi programistami. Każdy może przeglądać i publikować swoje posty na wszystkich forach.

WWDC20 Support. Poproś o pomoc w logistyce konferencji, np. w kwestiach związanych z transmisją strumieniową wideo. Każdy może przeglądać i pisać na wszystkich forach.

WWDC20. Porozmawiaj o zawartości konferencji z inżynierami i innymi programistami. Każdy może je obejrzeć. Członkowie programu i zwycięzcy konkursu mogą pisać posty.

Dodatkowo każda sesja i temat konferencji będzie posiadał unikalny znacznik (tag), którego członkowie programu dew. i zwycięzcy Challenge będą mogli używać do omawiania treści z nim związanych. Każdy może przeglądać te wątki.

Pełna lista tagów będzie dostępna tutaj od 22 czerwca.

Jak widać, pandemia ma też pozytywne skutki. Skostniałe forum deweloperów Apple może stać się użytecznym narzędziem po tych zmianach.

Zapraszamy do oglądania z nami WWDC20, a wcześniej możecie podzielić się z nami informacjami o sposobie, w jaki będziecie oglądać, za pomocą ankiety.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy