^
Beats Studio3 AirPod Studio

AirPods Studio rozpoznają, jak są noszone i czy aby w dobrą stronę

Jaromir Kopp

12 maja 2020

Ktoś w Apple ostro „puszcza farbę” dzięki czemu, wszyscy mamy uciechę. Nie dość, że poznaliśmy dane nadchodzącej rodziny iPhone’ów 12, to „znamy” cenę i nazwę wyczekiwanych od 2 lat słuchawek nausznych. Jednak zestawiając pogłoski i konkretne informacje tworzy się całkiem ciekawy obraz słuchawek.

AirPods Studio, czym mają do siebie przekonać?

Choć ich przewidywana cena nie jest szokująco wysoka, to już podnoszą się głosy, że słuchawki nauszne od Apple muszą oferować coś więcej poza białym kolorem i logo z jabłkiem (nadgryzionym oczywiście).

Na szczęście pojawiają się informacje, że będzie można wymieniać poduszki nauszne oraz te na pałąku. To po sukcesie wymiennych pasków w Apple Watch raczej zrozumiały zabieg. Dodatkowo wzorem zegarka, Apple może zaoferować kilka wersji wykończenia słuchawek w różnych cenach. Jednak takie możliwości personalizacji nie „kupią” wszystkich. Dla bardziej wymagających technologicznie Apple może zaoferować rozwiązania znane już z patentów firmy.

Patent na słuchawki na karku

Jednym z nich jest rozpoznawanie pozycji, w jakiej noszone są słuchawki. Od dawna obserwuje się tendencję zakładania słuchawek z pałąkiem na karku. Detekcja położenia ma odpowiednio dopasowywać dźwięk, który z powodu niesymetrycznych obudów, może rozchodzić się inaczej. Dodatkowo słuchawki mogą rozpoznawać, że zostały założone „odwrotnie” i odpowiednio przekierowywać kanały stereo.

Co z tego pojawi się w produkcie finalnym, obawiam się, że dowiemy się dopiero jesienią.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy