^
Jon Posser opowiada o iPhone'ach 12

Cztery iPhone’y 12 zamiast trzech? Ceny i konfiguracje

Jaromir Kopp

11 maja 2020

„Apple zamierza w tym roku wytrzeć podłogę Samsungiem dzięki ofercie iPhone’ów 12. Będzie okrutny”. To tweet Jona Prossera, który znów zadziwił świat Apple obfitymi przeciekami dotyczącymi specyfikacji i cen nadchodzących iPhone’ów 12.

Wszędzie (i mniejsze) ekrany OLED, ale i więcej różnic

Wygląda na to, że jesienią zobaczymy 4 modele iPhone’ów 12. Po dwa „zwykłe” i dwa Pro. Obie wersje z większym ekranem będą nazywać się już tradycyjnie „Max”.

Jednak wersje Pro od podstawowych będą się bardziej różnić niż ostatnio. Dostaną 6 GB RAM, czyli o 2 więcej niż „gołe” 12, tradycyjnie dodatkowy obiektyw tele, ale i LiDAR oraz lepszy ekran.

Zostając przy ekranach, to ich przekątne również się zmienią. iPhone 12 będzie miał ekran 5,4″ a jego wersja Max 6,1″. iPhone’y 12 Pro zaczną się od 6,1″, a dla Max zarezerwowano ekran aż 6,7″. Ekrany OLED dla 12 wyprodukuje BOA, a dla Pro Samsung i mają one zgodnie ze wczorajszymi „przeciekami” obsługiwać ProMotion, ale i dodatkowo 10-bitową głębię koloru.

Cechą wspólną będzie oczywiście procesor A14 i podstawowa wielkość pamięci Flash 128 GB. Jednak pojemność 512 GB będzie zarezerwowana dla modeli Pro.

Widać, że Apple odrobił lekcję, którą otrzymał dzięki iPhone’owi SE. Ceny będą jak na iPhone’y przystało wysokie, ale jednak pomimo większych ekranów (w wersjach Pro), LiDAR-owi, pamięci RAM i innych unowocześnień, których jeszcze nie znamy, nie wzrosną w najdroższych wersjach. Za to modele podstawowe wystartują od niższych cen (649$), choć i mniejszych ekranów. To też jest raczej dobra wiadomość, bo wciąż jest sporo fanów maleńkich telefonów, dla których modele „flagowe” iPhone’ów są za wielkie. Najmniejszy 12 może być zbliżony rozmiarem do iPhone’a SE 2020, przy większej powierzchni ekranu.

Dane iPhone'ów 12
Dane iPhone'ów 12 Pro

To, co udało się Jonowi Prosserowi jeszcze dowiedzieć, zobaczycie na zrzutach ekranu z jego filmu.

Jeżeli to się potwierdzi jesienią, to który wybieracie?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. whnoknows

  Zieeew. Bedzie szybciej przewijać fejsbunia?

 2. Kokolino9667

  Jeżeli plotki się potwierdzą wybieram iPhone 12 Pro Max w kolorze niebieskim, w innym przypadku pozostanę przy swojej 11 Pro Max

 3. Piotr

  Czyżby pożegnanie z ładowaniem indukcyjny? 🙁 czy też mają jakiś nowy patent by realizować go pomimo aluminium lub stainless steel body ?

  • Grzegorz

   Panel z tyłu nadal szklany w obu wersjach (i alu i stal). Tu się nic nie zmienia.

   • Jaromir Kopp

    To tylko spódniczka, a po niej się kobiety nie ocenia

    • Grzegorz

     Jaromir, ja tylko odpowiedziałem Piotrowi, bo kolega chyba zrozumiał, że aluminium / stal będą też z tyłu obudowy i nie wiedział jak w takim razie będzie z ładowaniem indukcyjnym. Pozdrawiam.

 4. Stoodi

  Poczekam na 12S 😉 jak poprawia błędy które zrobią przy nowej budzie i 5G