^
iPhone 12 Max

iPhone 12 Pro trzykrotny zoom i ProMotion display?

Jaromir Kopp

11 maja 2020

Dopiero minęła pierwsza dekada maja, a plotek o możliwościach nadchodzących iPhone’ów nie brakuje. Tym razem pojawiło się coś nowego o ekranie i aparatach w iPhone’ach 12 Pro.

iPhone 12 Pro: płynniej i dalej

EverythingApplePro cytowany przez Mac Daily News  twierdzi, że Apple zastosuje wyświetlacz ProMotion w iPhone’ach Pro 2020. Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że modele 6,1-calowe i 6,7-calowe będą mogły przełączać się między trybem wyświetlania 60 Hz i 120 Hz podobnie jak w iPadach Pro. Model 5,4-calowy „bez Pro” będzie miał nadal wyświetlacz 60 Hz.

ProMotion zależnie od szybkości zmian przełącza się między trybem 120 Hz, który zapewnia wspaniałą płynność ruchu szybko poruszających się elementów, a bardziej energooszczędnym trybem 60 Hz.

Jednak mnie bardziej interesuje to, co ma się stać z tło obudowy. Wg EverythingApplePro, aparat tele 2x ma zostać zastąpiony wersją zbliżającą trzykrotnie. Ta zmiana jest możliwa, ponieważ w trybach portretowych i podczas szybkiego stawiania ostrości i wychwytywania głębi, nowe iPhone’y Pro będą korzystać ze skanera 3D LiDAR. Wcześniej do tego celu były też używane dane z teleobiektywu, który w wersji 3x będzie miał jednak zbyt wąskie pole widzenia, aby był przydatny podczas wykonywania „normalnych” portretów.

Przy okazji może doczekamy się wsparcia dla Apple Pencil w wersjach Pro iPhone’ów?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy